Федеральна служба безпеки Росії пред'явила опальному російському бізнесменові Борису Березовському звинувачення за ст. 278 КК РФ (змова з метою захоплення влади). Про це заявив адвокат підприємця, який проживає у Великобританії, Андрій Боровков.
Федеральна служба безпеки Росії пред'явила опальному російському бізнесменові Борису Березовському звинувачення за ст. 278 КК РФ (змова з метою захоплення влади). Про це заявив адвокат підприємця, який проживає у Великобританії, Андрій Боровков.
Кримінальна справа, в рамках якої було пред'явлене дане обвинувачення, була збуджена після висловлювань Б.Березовського в інтерв'ю лондонській газеті Guardian, в якому він заявив про підготовку до насильницького скидання діючої влади в Росії.
В той же час, зазначив адвокат, Б.Березовському поки не пред'явлено звинувачення в рамках так званої "шпигунської справи", яку було збуджено після прес-конференції підприємця Андрія Лугового.
Варто зазначити, що в понеділок в Савелівському суді Москви повинні були початися попередні слухання у справі про розкрадання в компанії "Аерофлот", головним фігурантів в яких є Б.Березовський. Проте слухання довелося перенести на 12 липня, оскільки адвокати підприємця відмовилися брати участь в процесі. "Для того, щоб забезпечити обвинуваченому захист, необхідно буде знайти адвоката за призначенням", - сказали в суді.
Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура РФ завершила розслідування кримінальної справи відносно Б.Березовського, виділеного в окреме виробництво. Б.Березовський звинувачується в розкраданні грошових коштів ВАТ "Аерофлот" в крупних розмірах на загальну суму понад 214 млн крб. шляхом шахрайства (ч.3 ст.159 Кримінального кодексу РФ). Також бізнесмен звинувачується в легалізації викрадених у авіакомпанії грошових коштів на суму понад 16 млн. крб. (ч.3 ст.174 УК РФ).
В даний час Б.Березовський проживає у Великобританії, де отримав політичний притулок. У Генпрокуратурі РФ зазначили, що Карно-процесуальний кодекс РФ передбачає можливість розгляду в суді справ за тяжкими і особливо тяжким злочинам без присутності обвинувачених.
Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: