США і Франція налаштовані на тісну взаємодію з усунення фінансових проблем, що виникають на тлі виходу зі світової економічної кризи. Про це заявив Президент США Барак Обама в ході зустрічі з главою Франції Ніколя Саркозі.
США і Франція налаштовані на тісну взаємодію з усунення фінансових проблем, що виникають на тлі виходу зі світової економічної кризи. Про це заявив Президент США Барак Обама в ході зустрічі з главою Франції Ніколя Саркозі, передає ВВС.
Б.Обама заявив, що США готові до спільної роботи зі складання порядку майбутніх економічних самітів у форматі G8 і G20, які пройдуть цього року під головуванням Франції.
У свою чергу, Н.Саркозі відзначив важливу роль американської валюти в світовій економіці. Президент Франції також заявив, що налаштований на спільну роботу Франції та США щодо врегулювання валютних дисбалансів.
Нагадаємо, 11 листопада 2010 р. на саміті G20 у Сеулі глава американської держави зазначив, що світовим економікам необхідно проводити політику подальшої фіскальної консолідації для стабілізації держборгу і відновлення світової економіки. За словами Б.Обами, щоб забезпечити впевнене відновлення глобальної економіки, США і партнерам по G20 необхідно вживати рішучих заходів щодо стримування спаду активності, викликаного найглибшою в історії кризою.
Також, на саміті держав "великої двадцятки" в південнокорейському м.Кенджув, представники міністерств фінансів країн-учасниць висловили намір проводити політику щодо зниження глобальних дисбалансів, що загрожують світовій економіці.
Раніше, 8 жовтня 2010 р. міністр фінансів Франції Крістін Лагард, виступаючи перед експертним співтовариством у Вашингтоні на щорічній зустрічі МВФ та Світового банку, заявила, що її країна наполягає на реформі світової валютної системи. Міністр заявила, що Париж має намір зробити реформу своєї ключовою метою у період річного головування у "Великій двадцятці".
К.Лагард заявила, що недавні валютні інтервенції деяких країн, особливо Китаю, Японії і Південної Кореї, лише підкреслюють необхідність поліпшення співпраці між урядами. За її словами, Парижу є що запропонувати в сфері реформування світової валютної системи.
Відзначимо, до найбільш очевидних дисбалансів економіки належать, наприклад, величезні профіцити у зовнішній торгівлі. За це особливо часто критикують Китай і Німеччину. Ще одна проблема - невідповідність обмінного курсу національної валюти реальної економічної могутності країни. Найбільш очевидний приклад - китайський юань. Втім, по дорозі штучного заниження вартості своїх грошових одиниць йдуть тепер і США, і Японія, і Південна Корея, і Бразилія. Подібні спроби створити переваги власним експортерам вже називають "валютною війною".