Кабінет міністрів України направив до Верховної Ради законопроект, що передбачає можливість відкриття рахунків в іноземних банках в іноземній валюті фізичними і юридичними особами.
Кабінет міністрів України направив до Верховної Ради законопроект, що передбачає можливість відкриття рахунків в іноземних банках в іноземній валюті фізичними і юридичними особами. Про це журналістам заявив віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков, передає кореспондент РБК-Україна.
«Це закон про вільну конвертацію гривні. Він складається з двох складових. Рахунки можна відкривати в іноземних банках шляхом повідомлення податкової адміністрації без всяких ліцензій. Друга частина закону - фактично і приводить гривню до вільної конвертації. Закон вже в парламенті", - заявив Б.Колесніков.
За словами прем'єр-міністра України Миколи Азарова, Нацбанк, таким чином, не видаватиме ліцензії для відкриття таких рахунків, що спростить саму процедуру.
Варто відзначити, законопроект доопрацьований із залученням міністерств і відомств. До проекту було внесено зміни, зокрема щодо відкриття рахунків у банках країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку або ФАТФ (Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням доходів) через повідомлення, а не через дозвіл.
Як повідомляє прес-служба Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, закон дасть право громадянам України без обмежень відкривати валютні рахунки за кордоном, здійснювати розрахунки за валютними операціями через відкриті рахунки в банках за межами України, ввозити валюту без обмежень та вивозити її.
«Україна - єдина країна, в якій для відкриття рахунку за кордоном необхідно отримувати ліцензію Нацбанку. Таку ситуацію необхідно змінювати», - заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.
Відкриття рахунків за межами України в спрощеному порядку юридичними особами-резидентами спростить зовнішньоекономічні розрахунки, слугуватиме вагомою гарантією диверсифікації напрямку руху грошових коштів, та сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості країни серед внутрішніх інвесторів.
Позитивним, на думку фахівців Держкомпідприємництва, є обмеження використання режиму спеціальних рахунків і встановлення його лише у випадку погіршення стану платіжного балансу на певний проміжок часу.
Нагадаємо, проект закону України від 23.11.2007 № 925 «Про валютне регулювання та валютний контроль в Україні» прийнято в першому читанні ще в 2007 р. Ініціаторами законопроекту виступили Б.Колесніков, І.Прасолов, В.Хомутинник та Ю.Воропаєв.