Азіатські біржі в ході сесії знижуються, відіграючи динаміку торговельних майданчиків США та Європи на тлі стурбованості інвесторів можливістю другого витка кредитної кризи.
Азіатські біржі в ході сесії знижуються, відіграючи динаміку торговельних майданчиків США та Європи на тлі стурбованості інвесторів можливістю другого витка кредитної кризи.
Станом на 7:33 за київським часом гонконгський Hang Seng втратив 1,75%, China Enterprises Index, до складу якого входять найбільші компанії Гонконгу з лістингом на біржі, втратив 2,34%.
Південнокорейський індекс KOSPI, що відкрився в "мінусі" в районі 5%, знизився на 5,08% на тлі втечі інвесторів від ризикованих активів.
У лідери зниження щодо котирувань, вийшли компанії банківського сектора, а також суднобудівні і нафтопереробні компанії. Всі вони відносяться до найбільш чутливих секторів, які реагують на економічні цикли і волатильність курсу національної валюти вони, яка продовжувала послаблюватися.
Фондові торги в Японії сьогодні не проводяться у зв'язку зі святом осіннього рівнодення.
Біржі Тайваню продемонстрували зниження на 3, 04%. Зниження китайського SSEC, що відкрився в "мінусі" на 1,3% ближче до закриття сесії виявилося менш значним (-0,9%).
Відзначимо напередодні, індекс Nikkei знизився на 180,90 пункту (-2,07%) і склав 8560,26 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,63 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,94 ієни/дол. Основним негативним чинником для ринку акцій стали новини із США.
Азіатські інвестори сприйняли новини негативно, сумніваючись у тому, що це допоможе втримати економіку США від кризи. Зокрема, японські інвестори опинилися в лідерах зниження. Акції автомобілебудівних концернів Honda Motor і Mitsubishi Motors впали в ціні на 3,9% і 3% відповідно. Аналогічну динаміку продемонстрували і їх провідні конкуренти: папери Nissan Motor подешевшали на 2,9%, а найбільшого в світі концерну Toyota Motor - на 1,7%.
В той же час, 22 вересня ц.р. фондова біржа Гонконгу закрилася падінням індексу Hang Seng на 4,9%. Розпродажі на гонконгської торговому майданчику обумовлені заявою Федеральної резервної системи (ФРС) США, зробленою за підсумками чергового засідання з грошово-кредитної політики.
Китайський ринок також помітно просів: Shanghai Composite Index опустився на 2,78%, до позначки в 2443,06 пункту. Зазначимо, що китайський фондовий ринок завершив торговельну сесії 22 вересня самим помітним зниженням індексу за сім тижнів після значного зростання в ході попередньої торгової сесії. За підсумками торгів 21 вересня Shanghai Composite Index додав 2,7%, що стало найбільш помітним зростанням індексу за один місяць.
Індекси Hang Seng і Shanghai Composite знижувалися як на тлі коментарів ФРС, що попередила про "значні ризики" погіршення стану американської економіки, так і на тлі обстановки в КНР, де останні дані свідчать про уповільнення зростання виробництва в обробному секторі. Згідно із прогнозом аналітиків, індекс, що відображає ситуацію в обробному секторі промисловості КНР, у вересні продемонструє зниження третій місяць поспіль.