Україна розраховує на підписання на саміті глав урядів країн СНД угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) Співдружності. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні економічного прес-клубу, повідомляє прес-служба Кабміну.
Україна розраховує на підписання на саміті глав урядів країн СНД угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) Співдружності. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні економічного прес-клубу, повідомляє прес-служба Кабміну.
Саміт голів урядів країн СНД відбудеться 18 жовтня 2011 р. в Санкт-Петербурзі. "Ми розраховуємо, що в Санкт-Петербурзі підпишемо угоду про введення зони вільної торгівлі. Для нас це дуже важливо: ми отримаємо активне просування наших товарів на ринки країн СНД", - сказав глава уряду. Він підкреслив, що 40% українського експорту направлено в Росію та країни СНД.
Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі україни Андрій Клюєв відзначав, що Україна сподівається на підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами Співдружності Незалежних Держав в жовтні поточного року.
Крім того, Азаров зазначив, що Україна також знаходиться на завершальній стадії підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Прем'єр підкреслив, що країна проводить консультації про впровадження зони вільної торгівлі з іншими країнами світу.
"Ми проводимо переговори і з іншими країнами про зону вільної торгівлі. Після підписання угод ми розраховуємо поправити наш платіжний баланс, забезпечити і диверсифікувати вихід наших товарів на багато ринків - це стратегічна мета для нас", - підкреслив прем'єр-міністр.
Зазначимо, напередодні представники Євросоюзу і висловили розчарування рішенням суду по справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, який засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення посадових повноважень при підписанні контрактів на поставку газу з Росії в 2009 р. На їхню думку, воно свідчить про вибірковість українського правосуддя і політично мотивованому переслідуванні лідерів опозиції.
Зокрема, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон називає ганебним судове переслідування Тимошенко і вважає, що воно буде мати негативний вплив на відносини України не тільки з Британією, але і з ЄС.
Зазначимо, як повідомив 4 жовтня єврокомісар з питань торгівлі Карел де Гухт, Європейський союз (ЄС) схвалив виділення в 2011-2013 рр.. Україні 470 млн євро на підтримку реформ. Про це який був присутній у Варшаві на семінарі з питань розвитку торгівлі, повідомляє прес-служба Єврокомісії.
"Дозвольте мені додати, що ми підтримуємо економічні реформи України нашими гаманцями і через ці переговори (про асоціацію). ЄС виділив 470 млн євро Україні на період 2011-2013 рр.. Значна частина з них призначена для реформ, необхідних для реалізації угод про асоціацію та вільної торгівлі", - сказав де Гухт.
Чиновник припустив, що переговори з Україною незабаром завершаться, а обрана модель співпраці може бути використана іншими країнами - учасницями "Східного партнерства".
Нагадаємо, 30 вересня у Варшаві під час саміту «Східне партнерство» Президент України Віктор Янукович обговорював з представниками країн ЄС питання про асоціацію України з ЄС та створення Зони вільної торгівлі. Тоді він заявив, що Україна сподівається, що в тексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом будуть відображені перспективи членства в ЄС. Також Янукович сказав, що європейська комісія відзначає прогрес у питаннях співпраці України та Євросоюзу.
Крім цього, за словами Януковича, в питанні про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) залишається кілька неузгоджених питань щодо деяких груп товарів. Глава держави ще раз наголосив, що Україна планує провести громадське обговорення щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС та активно залучити до цієї дискусії національних товаровиробників.
Зазначимо, 27 вересня прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров заявив, що переговори про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом будуть завершені в жовтні 2011 р.
26 вересня Рада ЄС підтримала укладення угоди з Україною про ЗВТ в найкоротші терміни - до грудня поточного року.
23 вересня керівник підрозділу генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії Філіп Куїссон заявив, що Євросоюз сподівається підписати торгову угоду з Україною до кінця року, незважаючи на побоювання з приводу енергетичної політики, сільського господарства та корупції.
Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".