Ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" - 546 дол. за 1 тис. куб. м. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
Ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" - 546 дол. за 1 тис. куб. м. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" становить 546 дол. (за 1 тис. куб. м)", - заявив Азаров і додав, що Німеччина, наприклад, купує газ за ціною 346 дол. за 1 тис. куб. м, перебуваючи на 2 тис. км далі від кордонів Росії, ніж Україна.
"Ми утримуємо тарифи на житлово-комунальні послуги для населення, населення платить в середньому 866 грн за 1 тис. куб. м, підприємства теплокомуненерго закуповують газ за ціною 1309 грн (163 дол. за 1 тис. куб. м), але якщо ми не досягнемо домовленості з Російською Федерацією, чи довго ще ми зможемо утримувати цю різницю в тарифах, вона становить
Зазначимо, 14 жовтня ц.р. віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час XI Міжнародного економічного форуму повідомив, що ціна російського газу для України на сьогоднішній день становить 500,5 дол. За його словами, різниця між закупівельною ціною і тарифом для ТКЕ "лягає на компанію НАК "Нафтогаз" і на державний бюджет". Тігіпко підкреслив, що вирішити цю проблему сьогодні можна двома способами: "піднімати тарифи для населення і другий вихід - вести постійні переговори з Росією щодо зниження ціни".
Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко відзначав, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів. Перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляв, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол. за тис. куб. м.
Нагадаємо, газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку зі зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.
26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу з газового договору. При цьому він відзначив, що мова йде про "великий пакет документів, який визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши лише, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України в Митний союз РФ, Білорусії і Казахстану.
Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" у жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн дол. за поставку природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Миколи Азарова, Україна до 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.
Зазначимо, Україна намагається диверсифікувати газові поставки. З цією метою Україна здійснила кроки для досягнення домовленостей з Азербайджаном щодо можливих поставок газу в Україну. За підсумками переговорів, проведених 19 вересня, в Баку між міністром промисловості і енергетики Азербайджану Натіком Алієвим і міністром енергетики і вугільної промисловості України Бойком, сторони підписали протокол. У ньому погоджені питання створення СП для транспортування азербайджанської зрідженого газу в Україну, експорту азербайджанських нафти і нафтопродуктів в Україну. Реалізація постачань зрідженого азербайджанського газу в Україну можлива в рамках проекту Azerbaijan-Georgia-Romanian Interconnector (AGRI), який передбачає постачання зрідженого газу з Азербайджану через Грузію і Чорне море в Румунію. В даний час в Україні йде робота над створенням терміналу з прийому зрідженого газу, який знаходиться в числі пріоритетних національних проектів.
Наприкінці вересня голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами України Владислав Каськів заявив, що Україна і Азербайджан до 1 листопада 2011 р. створять спільну компанію для розробки ТЕО маршруту постачань азербайджанського газу в Україну. "Був парафований текст угоди, яка передбачає постачання в Україну зрідженого газу з території Азербайджану в 2014 р. Для забезпечення постачання цього газу сторони домовилися, що до 1 листопада буде створена компанія між азербайджанської SOCAR і Держінвестицій, яка розробить ТЕО цього маршруту. Це дозволить нам радикально прискорити реалізацію нацпроекту LNG-термінал ", - заявив Каськів. За його словами, передбачувані обсяги поставок газу - 2 млрд кубометрів в 2014 р. і 5 млрд кубометрів з 2015 р.
Також уряд активізував зусилля, спрямовані на розвиток газових родовищ на шельфі Чорного моря. ДАТ "Чорноморнафтогаз" вже здійснює видобуток на шести родовищах, розташованих на шельфі Чорного і Азовського морів на глибинах до 70 м. Уряд закупив вже дві бурові установки для глибинного буріння. Одна призначена для видобутку на Суботинському родовищі, а з допомогою другої "Чорноморнафтогаз" планує до 2013 р. почати пошуково-розвідувальне буріння на структурі Рифтова-Осетрова (північно-західна частина шельфу Чорного моря) в районах моря з глибиною моря до 120 м. На цих глибинах виявлено 11 перспективних структур, ресурси яких становлять понад 70 млрд куб. м газу і 70 млн т нафти.
"Чорноморнафтогаз" за перше півріччя 2011 р. порівняно з аналогічним періодом 2010 р.. збільшив обсяг буріння в 2,1 рази - до 4600 м. Згідно з прогнозами, нові потужності Архангельського і Голіцинського родовищ дозволять "Чорноморнафтогазу" підтримати щорічний видобуток природного газу на рівні понад 1 млрд куб. м.