Азаров прогнозує, що обсяг українського експорту товарів і послуг в 2012 р. досягне близько 70 млрд дол

Обсяг українського експорту товарів і послуг за підсумками 2012 досягне близько 70 млрд дол.

Обсяг українського експорту товарів і послуг за підсумками 2012 досягне близько 70 млрд дол. Про це заявив прем'єр-міністру України Микола Азаров в інтерв'ю українським телеканалам.

"У 2009 р. ми мали експорт близько 39 млрд дол, в поточному році, я сподіваюся, що ми вийдемо на рівень приблизно 70 млрд дол. І це буде рівень приблизно минулого року. Тобто ми досягнемо головної задачі, яка стояла перед країною, - не допустити різкого скорочення експорту", - сказав Азаров.

Прем'єр-міністр зазначив, що в цьому році уряд активно займався пошуком зовнішніх ринків збуту для вітчизняної продукції. Він також констатував, що досягти такого рівня експорту дозволила ратифікація Угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД, парафування Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом і вступу в силу договору про зону вільної торгівлі з країнами Європейської асоціації торгівлі. "Напружені переговори, які ми почали з СОТ, захищаючи свій ринок, - це переговори з низкою країн щодо укладення договорів про зону вільної торгівлі. Таким чином, те завдання, яке стояло перед нами, - збереження стабільності фінансово-економічної системи, - реалізовано" , - зазначив Азаров.

Читайте також: В Україні дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за 10 місяців збільшився на 12%

Зазначимо, що за 10 місяці 2012 р. дефіцит зовнішньої торгівлі товарами збільшився на 12% - до 12 млрд 769,7 млн дол За 10 місяців 2011 р. дефіцит зовнішньої торгівлі товарами складав 11 млрд 378,5 млн дол.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України має намір визначити перегляд і висновок нових міжнародних договорів в 2013 р. з метою зниження цін на газ одним з ключових заходів з подолання негативного сальдо зовнішньої торгівлі. Також планується забезпечення реалізації положень договору про ЗВТ з СНД з метою розширення доступу продукції українського походження на ринки держав - членів СНД, а також укладання угод про вільну торгівлю з перспективними торговельними партнерами України і підписання угод з державами - кандидатами на вступ до СОТ.

У сфері машинобудування і транспорту Кабмін планує створення сучасних машин, механізмів та обладнання для потреб енергетичного, важкого, металургійного, транспортного та електротехнічного машинобудування з використанням сучасних технологій, а також розроблення комплексу заходів щодо забезпечення розвитку вітчизняного конкурентоспроможного легкового автомобілебудування. Розвиток інфраструктури планується шляхом оновлення рухомого складу, розширення і модернізації транспортної інфраструктури, підвищення ефективності логістичної системи.

Читайте також: Товарообіг між Україною і ЄС за 2012 р. перевищить 30 млрд дол

З метою держпідтримки товарного виробництва продукції тваринництва планується часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких ферм і комплексів.

Також Кабмін має намір відновити виробництво вітчизняних конкурентоспроможних видів сільськогосподарських машин і знарядь та розробити національні стандарти в сфері агропромислового комплексу та переробної промисловості.

На думку експертів, негативне сальдо торгового балансу до кінця 2012 р. може скласти порядку 10-10,5 млрд дол.

Зазначимо також, що президент Віктор Янукович в квітні ц.р. заявив про те, що економіка України втрачає конкурентні переваги на традиційних експортних ринках.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top