Товарообіг між Україною і ЄС за 2012 р. перевищить 30 млрд дол

Товарообіг між Україною та Європейським союзом (ЄС) за 2012 рік перевищить 30 млрд дол. Про це заявив голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік у ході зустрічі головних митників ЄС і СНД.

Товарообіг між Україною та Європейським союзом (ЄС) за 2012 рік перевищить 30 млрд дол. Про це заявив голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік у ході зустрічі головних митників ЄС і СНД, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Вступ України до ЗВТ з ЄС значно погіршить платіжний і торговельний баланси, - експерт

"Товарообіг України з ЄС постійно зростає, за 2012 р. його обсяг буде більше 30 млрд дол. Підписання угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС буде сприяти збільшенню товарообігу України і ЄС... Сьогодні митниця України динамічно реформується відповідно до міжнародних, насамперед, європейських норм", - заявив він.

Калєтнік наголосив, що Україна сподівається на розгляд Європарламентом законодавчої ініціативи Європейської комісії щодо внесення змін до Шенгенського кодексу кордонів: "Це дозволить у перспективі здійснювати спільний митний контроль у пунктах пропуску на українській стороні. Важливою в цьому питанні є технічна допомога ЄС. Митниця готова до реалізації семи загальних інфраструктурних проектів на суму майже 23 млн євро".

Читайте також: Рамкова стратегія митного співробітництва між Україною та ЄС набула чинності, - Хорошковський

Раніше в Адміністрації Президента (АП) повідомляли, що товарообіг між Україною і ЄС може скласти 60% від загального обсягу зовнішньої торгівлі нашої країни. Як відзначав радник Президента, керівник головного управління з питань міжнародних відносин АП Андрій Гончарук, на відміну від традиційних зон вільної торгівлі, ЗВТ України з ЄС передбачає окремі секторальні положення; лібералізує весь комплекс наших економічних відносин шляхом зниження і скасування тарифів для всіх видів товарів; забезпечує з певними перехідними періодами спрощення руху послуг, капіталу і робочої сили, гармонізацію технічного законодавства для зняття технічних бар'єрів, регулювання таких сфер державної політики, як конкурентна політика та корпоративне управління, поліпшення бізнес-клімату з подальшим збільшенням обсягу інвестицій.

Як повідомлялося, 19 липня ц.р. у Брюсселі Україна і Євросоюз парафували угоду про ЗВТ. Таким чином, Україна та ЄС завершили технічний процес узгодження розділу Угоди про асоціацію зі створення поглибленої та всеохопної ЗВТ. Парафована була еталонна англійська версія, далі піде переклад тексту українською мовою і мовами країн Євросоюзу.

Читайте також: Звернення України до СОТ з приводу митних ставок не зашкодить переговорам про створення ЗВТ з ЄС, - П'ятницький (відео)

Пізніше в липні міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко заявив, що угода про ЗВТ з ЄС забезпечить вільний доступ українських товарів на європейський ринок. Також Порошенко висловив надію, що договір про ЗВТ з ЄС може бути підписаний наприкінці року. На думку Президента Віктора Януковича, ЗВТ між Україною та ЄС може надати імпульс зоні вільної торгівлі СНД.

Зазначимо, що за 4 місяці 2012 р. товарообіг між Україною та Євросоюзом виріс до 13 млрд дол.

Нагадаємо, товарообіг України і ЄС у 2011 р. виріс на 36% - до 44 млрд дол. і склав трохи менше 30% від загального обсягу товарообігу України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся