Прем'єр-міністр Микола Азаров підписав техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) національного проекту "Олімпійська надія-2022". В остаточному варіанті ТЕО підготовка зимової Олімпіади-2022 обійдеться в 6,9 млрд дол.
Прем'єр-міністр Микола Азаров підписав техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) національного проекту "Олімпійська надія-2022". В остаточному варіанті ТЕО підготовка зимової Олімпіади-2022 обійдеться в 6,9 млрд дол, повідомляє видання "Комерсант-Україна".
За попередніми підрахунками, вартість підготовки до Олімпіади повинна була складати 10 млрд дол. Столицею ігор пропонувалося зробити Львів. Там планується провести змагання з хокею, керлінгу, ковзанярському спорту, фрістайлу, шорт-треку і фігурного катання. Змагання зі стрибків з трампліну, лижного двоєборства, біатлону, лижних гонок і сноуборду пройдуть в Тисовці (Львівська область), а з гірськолижного спорту - у Боржаві (Закарпатська область).
Читайте також: У Львові розпочали підготовку до подачі заявки на проведення Олімпіади-2022
В остаточному варіанті вартість підготовки до Олімпіади склала 6,9 млрд дол. Як пояснив глава Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів, зміни були внесені при процедурі узгодження ТЕО з міністерствами і відомствами. Фінансування здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів, коштів приватних інвесторів і за допомогою змішаного державно-приватного фінансування.
Читайте також: В України додалося шансів на проведення Зимових Олімпійських Ігор у Львові
Найбільш витратним є будівництво транспортної інфраструктури (1,77 млрд дол). З держбюджету на автодороги планується витратити 1,31 млрд дол, аеропорти - 100 млн дол, залізничну інфраструктуру - 360 млн дол. 710 млн дол передбачається затратити на будівництво спортивних об'єктів - львівської льодової зони (390 млн дол), сніжної зони Тисовця (120 млн дол), гірськолижної арени Боржави (200 млн дол). Ще 185 млн дол держкоштів будуть виділені на будівництво медіацентру.
Читайте також: Олімпіаду-2022 в Україні зможуть відвідати близько 1 млн туристів, - Колесніков
За допомогою змішаного фінансування та за рахунок інвесторів будуть побудовані готелі (833 млн дол), окремий готель для представників МОК (160 млн дол) і олімпійські селища (365 млн дол). Цікаво, що на житло для журналістів планується витратити вдвічі більше, ніж для спортсменів, - 738 млн дол.
Каськів повідомив, що подавати заявку в МОК планується в другій половині 2014 р. "Основні роботи будемо проводити вже після підтвердження заявки в 2015 р. Шанси, що МОК обере Україна, дуже високі. До 2015 р. ми плануємо реанімувати діючі об'єкти інфраструктури та проводити переговори з інвесторами", - зазначив Каськів.
Розробник ТЕО національного проекту "Олімпійська надія-2022" - компанія PROPROJEKT Planungsmanagement & Projektberatung GmbH (Німеччина). Досвід компанії включає підготовку Олімпійських ігор у Баку - 2016 р., у Мюнхені - 2018 р., та Чемпіонат світу з футболу у Катарі 2022 р.
Подальшу координацію процесу буде здійснювати віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков, визначений указом Президента України керівником оргкомітету з подачі заявки Україною на проведення Олімпіади 2022 р.
Нагадаємо, у вересні 2010 р. Президент України Віктор Янукович своїм указом ініціював процес реалізації національного проекту "Олімпійська надія-2022" та змін до законодавства. Оргкомітет з подачі заявки Україною на проведення Зимової Олімпіади 2022 р. було створено у грудні 2010 р. Його очолив віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков.
Зазначимо, що Міжнародний олімпійський комітет дав позитивну попередню оцінку ідеї проведеннязимової Олімпіади в Карпатах.