Переговори про видачу кредитів МВФ Україні повинні відбутися 28 і 31 жовтня. Про це, виступаючи в ході брифінгу Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Переговори про видачу кредитів МВФ Україні повинні відбутися 28 і 31 жовтня. Про це, виступаючи в ході брифінгу Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сенс цих переговорів, звичайно, полягає в тому, щоб ті кредити, які нам надають, надавали на прийнятних для нас умовах", - зазначив Азаров.
Прем'єр підкреслив, що Україна змушена просити кредит у МВФ для погашення зовнішніх боргів, який, у свою чергу, вимагає, щоб Україна жила за коштами. Звертаючись до присутніх на з'їзді працівників освіти, прем'єр запропонував їм вирішити завдання, за умовами якого треба було вирішити, чи зможе гіпотетичний громадянин із середньомісячним рівнем доходу в 3 тис. грн повернути наявний борг у розмірі 90 тис. грн. Побачивши сумніви присутніх, прем'єр відзначив: "ось тому ми змушені продовжувати займати, але займати рівно стільки, скільки потрібно, щоб віддавати свої борги, а це змушує нас вести переговори з нашими кредиторами, і зокрема в МВФ. МВФ ставить свої вимоги, і, перш за все,... - живіть за коштами. Ми говоримо - ми готові жити за коштами, ми так і робимо, намагаємося робити, але ми ж економіку виводимо з кризи. Ми хочемо, щоб економіка розвивалася, а ви нам говорите - обмежуйте витрати. Давайте зажмем витрати, як у Греції, і економіка почне скорочуватися, вийде порочне замкнене коло", - сказав прем'єр.
Зазначимо, місія МВФ прибула в Україну 25 жовтня. По приїзду фахівці фонду приступили до вивчення виконання в Україні раніше погодженої програми співпраці. МВФ вимагає від України підвищити тарифи на газ для населення, як умову для отримання нового траншу кредиту. Зазначимо, що в січні-вересні Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення узгоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набрала чинності з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.
Нагадаємо, нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 роки. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.
25 жовтня Азаров повідомив журналістам, що уряд виходить з тієї позиції, що вдасться знайти порозуміння з МВФ і не підвищувати в даний момент тарифи на газ і теплову енергію для населення. Прем'єр-міністр розраховує на успішне завершення газових переговорів з Російською Федерацією, що разом з реалізацією програм енергоефективності та енергозбереження дозволить не підвищувати тарифи для населення. Азаров підкреслив, що всі пункти програми співпраці з МВФ виконуються, і він очікує позитивних результатів роботи місії МВФ в Україні.
Нагадаємо, 18 жовтня ц.р. Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю західним журналістам повідомив, що Україна підвищить ціни на газ для населення, якщо не домовиться з Росією. "Все, чого ми хочемо - це середня європейська ціна за імпортний газ. Якщо ми цього не доб'ємося, то будемо змушені підняти внутрішні ціни", - заявив він.
Зазначимо, в IV кварталі базова ціна на газ для України повинна скласти 564 дол. Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко відзначав, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів.
Перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляв, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол. за тис. куб. м.