Прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з місією Міжнародного валютного фонду і обговорив стан світової економіки і економіки України. Про це Азаров заявив перед церемонією нагородження молоді за особливі заслуги, передає кореспондент РБК-Україна.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) зустрівся з місією Міжнародного валютного фонду (МВФ) і обговорив стан світової економіки і економіки України. Про це Азаров заявив перед церемонією нагородження молоді за особливі заслуги, передає кореспондент РБК-Україна.
"Буквально тільки що я зустрівся з місією МВФ, у нас відбувся обмін думками про стан світової економіки, про перебування на фінансових ринках. І, звичайно, мова йшла про економіку Україні. Ми говорили про ті ризики, які можуть бути, про те, що можна зробити, щоб ці ризики були мінімальні", - заявив Азаров.
Він також зазначив, що у влади України "є тверде розуміння того, що ми вже знаходимося, незважаючи на всі ці ризики і непросту ситуацію в економіці, ми стоїмо на твердому фундаменті".
Звичайно, це не зовсім те, що чекали почути від Азарова про результати зустрічі з представниками МВФ. Розмитість заяви прем'єра наштовхує на думку про відсутність якого-небудь прогресу в переговорах про відновлення кредитування, адже щонайменшого позитивного натяку в цьому напрямі з боку фонду було б досить, щоб український уряд випустив цілу низку оптимістичних заяв про прийдешні вигідні кредити.
Нагадаємо, вчора, 26 червня, перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов провів зустріч з керівником місії МВФ Миколою Георгієвим. Сторони обговорили питання співпраці України з МВФ і домовилися продовжувати активний діалог з метою досягнення домовленості за новою програмою співпраці.
Очікувалося, що місія прибуде в Україну 28 червня.
4 червня керівником місії МВФ в Україні був призначений Микола Георгієв замість Кріса Джарвіса. Джарвіс очолював місію МВФ в Україні з березня 2012 р.
Попередня чергова місія МВФ працювала в Україні з 27 березня по 10 квітня.
Зараз Україна веде переговори з приводу відновлення співпраці з МВФ і сподівається найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 млрд дол.
МВФ для відновлення співпраці вимагає, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП в нинішньому і 1,9% - наступного року. Згідно закону України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що складає 3,2% ВВП.
Раніше повідомлялося, що однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з обліком і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.
Нагадаємо, після схвалення програми stand-by літом в 2010 р. Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 р. був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою були заморожені через невиконання Україною низки взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.