Для проведення земельної реформи в Україні знадобиться не менше 10 років. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров сказав під час спілкування зі студентами Київського національного економічного університету імені Гетьмана, передає кореспондент РБК-Україна.
Для проведення земельної реформи в Україні знадобиться не менше 10 років. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров сказав під час спілкування зі студентами Київського національного економічного університету імені Гетьмана, передає кореспондент РБК-Україна.
"Якщо Верховна Рада прийме (законопроект "Про ринок земель") найближчим часом, то він вступить в силу з 1 січня 2012 р. І, зрозуміло, такий масштабний законопроект буде працювати, і сама земельна реформа розрахована на 10 років як мінімум. Це період, протягом якого ми зуміємо реально оновити наш аграрний комплекс", - сказав Азаров.
Нагадаємо, як повідомив 15 вересня глава комітету Верховної Ради (ВР) України з питань аграрної політики та земельних ресурсів, народний депутат від фракції "Партія регіонів" Григорій Калетнік, ВР протягом місяця планує прийняти закон про ринок землі.
"Ми плануємо, що закон про ринок землі парламент прийме протягом місяця. На даному етапі ми вивчаємо документ і готуємо його до першого читання і комітет повинен винести рішення не пізніше 20 вересня", - сказав Калетнік.
Експерти очікують, що найбільші дискусії в законі "Про ринок земель" викличе блок питань про обіг сільськогосподарських земель. Таку думку висловив директор департаменту нормативно-правового забезпечення розвитку земельних відносин Держземагентства Євген Бердніков. Також він вважає, що не менш гострим буде обговорення питання консолідації земель.
У серпні спікер ВР Литвин заявляв, що ключовим питанням, що розглядатиметься на тоді ще майбутній сесії парламенту, буде закон про ринок землі.
Нагадаємо, 2 серпня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон України № 3613-VI "Про державний земельний кадастр". Згідно з актом, державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристики земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками та користувачами.
Раніше Литвин заявляв, що документ є передумовою для запровадження ринку землі в Україні. Голова ВР зазначив, що такий ринок вже існує, однак у тіні.
Наприкінці червня 2011 р. Янукович зазначив, що з 2012 р. в Україні запрацює ринок землі. Виступаючи у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішню і зовнішню політику України Президент заявив, що мораторій на продаж с/г земель гальмує розвиток вітчизняного сільського господарства і не дозволяє створювати ефективні с/г підприємства на основі концентрації земельної власності.
Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що для завершення земельної реформи потрібно прийняти законопроекти "Про земельний кадастр", "Про ринок земель", "Про консолідацію сільськогосподарських земель" та "Про родючості сільськогосподарських земель".
Нагадаємо, що з 1 січня 2012 р. припиняє діяти мораторій на продаж земель с/г призначення. До цього часу, за словами Януковича, має запрацювати ринок землі.
Слід також зазначити, на сьогодні середня вартість одного гектара землі в Україні - 1,5 тис. дол. (11,4 тис. грн). при тому, що в світі найменша ціна на землю - 3,5 тис. дол. (28 тис. грн). На думку аграрних експертів, після запровадження повноцінного ринку землі ціна гектара землі може скласти максимум 15 тис. грн. За словами ж першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Безуглого, після реформи ціна гектара складатиме близько 19,7 тис. грн.