ua ru

Автор законопроекту про прирівнювання російської мови до державної виключений з Партії регіонів

Автор: RBC.UA
Автор законопроекту про прирівнювання російської мови до державної, народний депутат із фракції Партії регіонів Олександр Черноморов виключений зі складу Партії регіонів. Про це заявив прем'єр-міністр Криму, голова кримської організації ПР Анатолій Могильов. Причина - порушення партійної дисципліни.

Автор законопроекту про прирівнювання російської мови до державної, народний депутат із фракції Партії регіонів Олександр Черноморов виключений зі складу Партії регіонів. Про це заявив прем'єр-міністр Криму, голова кримської організації ПР Анатолій Могильов, повідомляє кореспондент "РБК-Україна".

Читайте також: У Криму закон про мови почне функціонувати наприкінці листопада, - Могильов

Могильов назвав відповідний законопроект Черноморова самопіаром та спробою розрекламувати себе.

Зазначимо, нардеп Черноморов - самовисуванець-мажоритарник по виборчому округу Сімферополя № 2, а офіційно від Партії регіонів там балотується Олександр Баталін.

Крім того, Могильов зазначив, що "у планах Партії регіонів такий законопроект (про прирівнювання російської мови до державної) є". "Треба розуміти реальну ситуацію, коли такий закон може бути прийнятий. Тобто, він може бути прийнятий тільки в тому випадку, коли, як мінімум, буде конституційна більшість у ВР України", - наголосив Могильов.

"На даний момент більшість тих, хто не потрапить у пул обраних людей до парламенту, починає себе піарити різними способами. Зараз дуже багато законопроектів про підвищення зарплат, пенсій, про будівництво чого завгодно, де завгодно. Це все більшою мірою популістські закони", - підсумував Могильов.

Читайте також: ВР поки не буде розглядати законопроект про державний статус російської мови, - Тігіпко

Нагадаємо, сьогодні раніше з посиланням на заступника голови фракції ПР Володимира Рибака повідомлялося про те, що кримська парторганізація виключила Черноморова з лав ПР, оскільки на окрузі № 2 у Криму був висунутий від партії інший кандидат, а Черноморов пішов на цей округ як самовисуванець".

"Партія не може дві людини підтримувати на окрузі. Партійна дисципліна повинна бути", - додав Рибак.

Читайте також: Робоча група при Кабміні з підготовки змін до закону про мови розпочне роботу з 24 вересня

На уточнююче питання, чи буде Черноморов виключений із фракції ПР, Рибак відповів: "Та ні, це не обов'язково робити". Він підкреслив, що виключення Черноморова з партії не пов'язане з внесенням ним до ВР законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про засади державної мовної політики", яким пропонується надати російській мові статус державної. За словами Рибака, "кожен народний депутат України має право законодавчої ініціативи, а партія і фракція вирішуватимуть, чи підтримувати законопроект".

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що народний депутат з ПР 21 вересня подав до ВР законопроект № 11243, яким запропонував прирівняти російську мову до державної.

Читайте також: Росія буде поширювати російську мову у світі з "наступальної позиції", - Медведєв

Законопроектом пропонується встановити, що громадяни вільні у використанні української або російської мови в повсякденному житті та поза діяльністю державних органів, установ, організацій, підприємств.

"Законопроект, не звужуючи сфери використання державної української мови, закріплює двомовність у базовому законі України, що регулює мовні відносини та використання мов у державі, і, таким чином, закладає основи для підготовки відповідних змін до Конституції України з метою посилення в ній захисту прав російськомовного населення і закріплення реального стану двомовності, що є невід'ємною і природною якістю життя нашого народу ", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадаємо, що 10 серпня набув чинності закон України "Про державну мовну політику". Документ, який викликав хвилю протестів по всій країні, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.