ua en ru

Аргентина поскаржиться в ООН через політику Великобританії в Південній Атлантиці

Автор: RBC.UA
Уряд Аргентини подасть формальну скаргу в ООН у зв'язку з тим, що Великобританія проводить мілітаризацію Південної Атлантики біля спірних Фолклендських островів. Президент Христина Фернандез де Кіршнер зробила відповідну заяву перед депутатами парламенту, міністрами та ветеранами війни за острови 1982 р., передає BBC.

Уряд Аргентини подасть формальну скаргу в ООН у зв'язку з тим, що Великобританія проводить мілітаризацію Південної Атлантики біля спірних Фолклендських островів. Президент Христина Фернандез де Кіршнер зробила відповідну заяву перед депутатами парламенту, міністрами та ветеранами війни за острови 1982 р., передає BBC.

"Ми подамо скаргу в Радбез ООН і піднімемо питання на Генеральній Асамблеї, оскільки ця мілітаризація несе серйозну загрозу міжнародній безпеці", - заявила Президент Аргентини.

Статус островів, які аргентинці називають Мальвінськими, як і раніше дуже болюча і вкрай важлива тема для Буенос-Айреса. Під час виступу президента перед будівлею уряду зібрався натовп, що скандував "Мальвінас!", розмахуючи аргентинськими прапорами.

Британія контролює острови з 1833 р.

Напруженість у відносинах між двома країнами значно посилилася в останні тижні. У грудні країни південноамериканського торгового блоку Меркосур закрили свої порти для кораблів, що ходять під прапором Фолклендських островів. Минулого місяця Великобританія оголосила про намір відправити до Фолклендських островів новітній есмінець Dauntless. Лондон назвав переміщення корабля "плановою процедурою". Крім того, на острови був відправлений онук королеви Єлизавети II принц Вільям - другий в черзі на престол. Вільям є пілотом пошуково-рятувального гелікоптера.

Президент Аргентини заявила, що її країна бачить в тому, що відбувається, загрозу безпеці. "Ми не можемо інакше інтерпретувати розміщення ультрасучасного есмінця і відрядження спадкоємця престолу, якого ми хотіли б бачити в цивільному одязі", - сказала Кіршнер. Вона також звернулася до британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона з проханням "надати шанс на мир".

Міністерство закордонних справ Британії раніше виступило із заявою, в якій зазначило, що жителі Фолклендів є британцями за їх власним вибором. "Вони вільні самі вибирати своє майбутнє. Переговорів з Аргентиною про суверенітет островів не буде, якщо самі жителі Фолклендів цього не захочуть", - заявив британський МЗС.

Ініціатива Кіршнер відповідає політиці аргентинських влади останніх років, яка була спрямована на те, щоб вивести двосторонню суперечку з Лондоном у площину більш широких міжнародних відносин. Рішення саміту Меркосур про обмеження переміщень кораблів під фолклендських прапором стало показником того, що Буенос-Айрес зміг домогтися підтримки Бразилії та Уругваю. Нещодавно підтримку прагненням Аргентини на спірні острови висловив міністр закордонних справ Чилі.

У 2010 р. британські компанії почали розробку нафтових родовищ у прибережному шельфі біля островів, приблизно за 400 морських миль від узбережжя Аргентини, що викликало гнівні протести Буенос-Айреса.

Фолклендські острови - архіпелаг у південно-західній частині Атлантичного океану. Ця британська заморська територія є важливим перевалочним пунктом на шляху з Атлантичного океану в Тихий і дозволяє контролювати Південну Атлантику. Фолклендські острови складаються з двох великих (Західний і Східний Фолкленд) і близько 776 дрібних островів і скель.