Компанії Apple і Samsung у черговий раз не змогли домовитися про зменшення кількості взаємних претензій. Як повідомляє радіо "Маяк", завтра, 21 серпня, в американському суді розпочнеться нарада присяжних. Патентний розгляд у США став черговою віхою масштабного конфлікту між Apple і Samsung.
Компанії Apple і Samsung у черговий раз не змогли домовитися про зменшення кількості взаємних претензій. Як повідомляє радіо "Маяк", завтра, 21 серпня, в американському суді розпочнеться нарада присяжних. Патентний розгляд у США став черговою віхою масштабного конфлікту між Apple і Samsung.
У минулому році Apple звинуватила свого головного конкурента на ринку мобільної техніки в копіюванні технологій і дизайну смартфона iPhone і планшета iPad. Внаслідок розгляду судовим рішенням компанії Samsung Electronics було заборонено поширювати свої електронні планшети у США. У свою чергу, південнокорейська компанія викрила Apple в незаконному використанні важливих технологій для бездротового зв'язку.
Крім того, сьогодні стало відомо, що виробник Android-смартфонів Motorola Mobility (MMI), що належить Google, подав новий патентний позов проти Apple. Компанія стверджує, що деякі функції пристроїв iPhone і iPad, включаючи голосового помічника Siri, порушують її права на інтелектуальну власність.
Нагадаємо, 8 липня ц.р. Федеральний апеляційний суд США відмовився задовольнити прохання Samsung Electronics про зняття заборони на продаж пристрою компанії Galaxy Tab 10.1 на території США. "Запит Samsung про негайне зняття заборони відхилений", - йдеться в офіційній заяві судової інстанції.
Найбільші технологічні гіганти ведуть патентну війну вже не перший рік. Перший судовий позов був поданий з боку американської корпорації у квітні 2011 р., коли вона звинуватила Samsung у копіюванні дизайну своїх пристроїв. При цьому компанія Samsung подала ряд зустрічних позовів у декількох країнах, включаючи США, Німеччину і Австралію. Всього ж судові розгляди між компаніями йдуть в 10 країнах.
Відзначимо, що Samsung є одним з основних суперників Apple Inc. в боротьбі за першість на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Гаджети південнокорейської компанії працюють на платформі Android, яка на даний момент є найпопулярнішою у світі операційною системою для мобільних пристроїв, обігнавши iOS від Apple, Windows Mobile від Microsoft, BlackBerry OS від Research in Motion (RIM) і Symbian від Nokia.
Нагадаємо, наприкінці червня у США Apple Inc. домоглася попередньої заборони на продаж смартфона Samsung Galaxy Nexus. Рішення було винесено районним судом міста Сан-Хосе, штат Каліфорнія. Причиною для заборони продажів смартфона стало порушення з боку Samsung патентів Apple Inc. Основну претензію Apple викликали дві функції Galaxy Nexus - можливість розблокування екрану, проводячи по ньому пальцем, а також можливість голосового пошуку інформації та даних.
У липні ц.р. компанія Apple програла в лондонському суді справу тайванській корпорації High Tech Computer Corp (HTC). Американський технологічний гігант звинувачував азіатську компанію в порушенні патентних прав.
Як повідомлялось, у серпні минулого року суд Дюссельдорфа за позовом компанії Apple про порушення авторських і патентних прав прийняв рішення повністю заборонити продажі "планшетників" Galaxy Tab 10.1 на території Європейського союзу, проте пізніше з'ясувалося, що питання стосовно всього ЄС знаходиться за межами повноважень органу, і заборона була звужена тільки до Німеччини.
Отримавши заборону на вихід на німецький ринок планшетних комп'ютерів і на продаж деяких моделей смартфонів у Нідерландах, представники Samsung пообіцяли негайно вжити відповідні дії, і, за попередніми даними, під ударом може опинитися нова модель iPhone, до випуску якої компанія Apple готувалася більше року.
3 грудня 2011 р. американський суд відмовився задовольнити позов Apple і накласти заборону на продаж пристроїв південнокорейської Samsung, включаючи планшетник Galaxy Tab 10.1, на території США. Раніше, в жовтні минулого року, в Samsung заявили, що будуть домагатися заборони на продажі нової моделі iPhone 4S від Apple у Франції та Італії.
Apple Inc. часто критикується за надмірно агресивну політику із захисту авторських прав. Експерти відзначають, що подібним чином компанія бореться з конкурентами.
Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Компанія реалізовує частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м.Купертіно (штат Каліфорнія). Чистий прибуток корпорації у II кварталі 2011-2012 фінансового року, що завершився 31 березня 2012 р., збільшилася вдвічі, порівняно з показниками річної давності, і досяг 11,6 млрд дол.
Samsung Electronics - флагман промисловості Південної Кореї і світовий лідер у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. У II кварталі 2012 р., в порівнянні з минулим роком, компанія збільшила операційний прибуток на 79% - до 6,7 трлн вон (5,9 млрд дол.). Виручка склала близько 47 трлн вон (41,4 млрд дол.). В той же час чистий прибуток Samsung Electronics у II кварталі 2012 р. виріс на 48% і склав 4,5 млрд дол.