ua en ru

Апеляційний суд підтвердив, що Рибак має вилучити посвідчення у Балоги і Домбровського

Автор: RBC.UA
Апеляційний адміністративний суд м. Києва відмовив спікеру Верховної Ради України Володимиру Рибаку у скарзі на рішення суду, яке зобов'язує його вилучити посвідчення народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє депутат Верховної ради VI скликання Юрій Кармазін, який подав відповідний позов.

Апеляційний адміністративний суд м. Києва відмовив спікеру Верховної Ради України Володимиру Рибаку у скарзі на рішення суду, яке зобов'язує його вилучити посвідчення народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє депутат Верховної ради VI скликання Юрій Кармазін, який подав відповідний позов.

"Апеляційну скаргу голови Верховної Ради Рибака Володимира Васильовича, особи, що приєдналася до апеляційної скарги Балоги Павла Івановича, і апеляційну скаргу Балоги Павла Івановича на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 11 червня 2013 р., у справі за адміністративним позовом Кармазіна Юрія Анатолійовича до голови Верховної Ради Рибака Володимира Васильовича, третя особа - Верховна Рада України, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Постанова Окружного адміністративного суду Києва від 11 червня 2013 р. - залишити без змін ", - процитував Кармазін рішення колегії суддів від 21 червня 2013 р.

Також він зазначив, що дана постанова набирає законної сили з дня прийняття -21 червня 2013 р.

Нагадаємо, раніше вчора спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак оскаржив рішення суду, згідно з яким він зобов'язаний вилучити посвідчення позафракційних народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського.

Рішення окружного адміністративного суду Києва було прийнято за позовом екс-нардепа Юрія Кармазіна. "Справедливість є, і за неї варто боротися. Закон один для всіх. Якщо по Власенку Рибак виконав рішення на наступний день, то й по цих громадян (не депутатам) потрібно виконувати рішення ВАСУ", - прокоментував Кармазін.

"Єдиний Центр" вважає, що спроби продовжити розправу над народними депутатами Балогою і Домбровським через судову систему є виконанням політичного замовлення влади. Таким чином вона намагається виробити систему покарання політичних опонентів і узаконити практику позбавлення мандатів народних депутатів через сумнівні судові рішення ", - йдеться в повідомленні" Батьківщини".
Партія також нагадала, що в Європейському суді з прав людини знаходиться на розгляді відповідну заяву Балоги, а Вища рада юстиції відкрила провадження проти суддів ВАСУ за можливе порушення ними присяги при прийнятті рішення.

У свою чергу Конституційний суд України відмовився відкривати провадження за поданням 61 народного депутата щодо конституційності позбавлення мандатів Павла Балоги та Олександра Домбровського.

Також відзначимо, що У Верховній Раді зареєстровано законопроект про проведення виборів у проблемних округах 18 серпня. Мова в документі йде тільки про п'ять округах, в яких ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів. Таким чином, Балога і Домбровський, зберегли депутатські повноваження.

Нагадаємо, що Павла Балогу та Олександра Домбровського позбавив депутатських повноважень Вищий адміністративний суд на початку лютого.

Павло Балога виграв вибори в 71 окрузі в Закарпатській області, його суперником був регіонал Степана Деркач. Олександр Домбровський отримав перемогу в 11 окрузі у Вінницькій області, його суперницею була представниця "Батьківщина" Наталія Солейко.

Партія "Єдиний Центр" тоді розіслала звернення до глав дипломатичних представництв в Україні, главі Європарламенту Мартіну Шульцу, Президенту ПАРЄ, єврокомісару з питань розширення та європейської політики Штефану Фюле, в якому говорилося, що партія висловлює протест проти упередженого правосуддя в Україні і заявила про намір захищати результати виборів по сімдесят першого округу всіма доступними методами, зокрема за допомогою звернення до Європейського суду з прав людини.

Варто також відзначити, що в перший день роботи Верховної Ради VI скликання Павло Балога приєднався до Партії регіонів, але потім вийшов із фракції.

Нагадаємо, що присягу народного депутата взяли 445 народних депутатів, замість 450, як це передбачено Конституцією. ЦВК не змогла встановити результати виборів на округах № 94, 132, 194, 197 і 223 і питання про проведення перевиборів на цих округах ще не вирішене.