Англія мститься італійцям, Аргентина нокаутує німців, французи розходяться миром з Уругваєм, а іспанці мінімально перемагають

Крім товариського матчу збірної України з Чехією, у світі пройшов цілий ряд спарингів національних збірних. РБК-Україна представляє вашій увазі огляди найцікавіших поєдинків вечора. А це - скромна перемога іспанців над пуерто-риканцями, упевнена і несподівана перемога аргентинців в Німеччині, помста англійців італійцям за 1/4 Євро і нульова нічия Франції з Уругваєм.

Пуерто Ріко - Іспанія 1:2
: Марк Кинтрон, 64 - Касорла, 41, Сеск, 45
Пуерто-Ріко: Гадетт, Аррієта, Васкес, Краусе, Рубен Мартінес, Джонс (Велес, 53), Гонсалес (Вілсон, 84), Дельгадо (Soto, 75), Перес (Кинтрон, 61), Рівера (Мареро, 90+2), Рамос (Карлос Розаріо, 90+1)
Іспанія: Рейна (Касільяс, 71), Хуанфран (Арбелоа, 18), Піке (Рамос, 46), Альбіоль, Монреаль (Сілва, 57), Сеск, Хаві Алонсо (Бускетс, 46), Касорла, Хесус Навас, Іньєста (Льоренте, 46), Фернандо Торрес

Через 45 днів після перемоги в київському фіналі і завоювання другого поспіль титулу чемпіонів Європи іспанці продовжили безпрограшну серію до 12 матчів. Зробити це їм дозволили точні удари Санті Касорли і Цеска Фабрегаса. Гол Марка Сінтрона на 65-й хвилині забезпечив поєдинку напружену кінцівку, але підопічні Вісенте дель Боске вистояли.

В "основі" іспанців з'явилося всього четверо гравців, які 1 липня вийшли в стартовому складі на фінал ЄВРО з Італією. Один з них, Жерар Піке, міг відзначитися на 12-й хвилині, але після подачі Касорли з кутового послав м'яч головою у штангу. Незважаючи на втрату через травми крайнього захисника "Атлетіко" Хуанфрана, іспанці зберегли концентрацію і голкіперу пуерториканців Біллу Годетту довелося постаратися, щоб впоратися з ударами Фернандо Торреса і Касорли.

Новобранець "Арсенала" Касорла замінив у півзахисті Хаві Ернандеса і в підсумку забив гол на 42-й хвилині. Після його удару низом м'яч відскочив від газону прямо перед Годеттом і влетів у сітку. Фабрегас потім скористався навісом Хесуса Наваса, вдало пробив з літа і подвоїв перевагу гостей.

Втім, на 65-й хвилині збірна Іспанії пропустила перший м'яч в останніх п'яти матчах. Сінтрон виграв верхову дуель у Серхіо Рамоса і головою вразив ворота Пепе Рейни. Надалі, правда, роботи у голкіпера іспанців було небагато.

Підопічні дель Боске почнуть захист титулу чемпіонів світу відбірковим матчем проти збірної Грузії. Поєдинок групи I намічений на 11 вересня.

Англія - Італія 2:1
: Ягелка, 27, Дефо, 79 - Де Россі, 15
Англія: Бутланд (Радди, 46), Уокер, Кехілл, Ягелка (Лескотт, 61), Бейнс (Бертранд, 78), Каррік, Лампард (Лівермор, 69), А.Джонсон, Клеверли, Янг (Мілнер, 62), Керролл (Дефо, 46)
Італія: Сірігу, Огбонна, Абате (Скелотто, 86), Бальдзаретті (Пелузо, 46), Асторі, Ель-Шаарави (Габбьядіні, 58), Аквілані, Де Россі, Дьяманти (Верратти, 59), Ночеріно, Дестро (Фаббрини, 84)

Зовсім недавно команди змагалися у чвертьфіналі ЄВРО-2012, та тоді після нульової нічиєї перемога в серії 11-метрових дісталася італійцям. На цей раз рахунок був відкритий на 15-й хвилині, коли Даніеле Де Россі виграв боротьбу в штрафній і замкнув головою навіс Алессандро Діаманті з кутового.

Другий м'яч влетів у ворота "скудри адзурри" на 27-й хвилині. Англійці непогано комбінували, але і в цьому випадку все вирішив корнер. Френк Лемпард подав, а Філ Джагелка вразив лівий нижній від воротаря кут. Незабаром сам Лемпард небезпечно пробив зі штрафного над поперечиною.

У другому таймі у італійців активно в нападі діяв свіжий Маттіа Дестро, а з пасу Антоніо Ночеріно гостро бив Федеріко Пелузо. Він же згодом ледве не вразив власні ворота - врятував голкіпер ПСЖ Сальваторе Сірігу.

Тут і настав час Дефо. На 79-ї хвилині Джеймс Мілнер в ході контратаки забезпечив форварда "Тоттенхема" пасом. Той прийняв м'яч в районі лівого кута штрафної і потужно пробив у дальную "дев'ятку", доставивши швейцарським трибунам чимале задоволення.

Після цієї перемоги англійці повинні з оптимізмом підійти до першого матчу кваліфікації чемпіонату світу 7 вересня з Молдовою. У той же день Італія стартує у відбірковому циклі зустріччю з болгарами.

Франція - Уругвай 0:0
Франція
: Льоріс, Дебюши (Жалле, 27), Янга-Мбива, Сахо, Евра, Гоналон, Мавуба (Капуе, 46), Вальбуена (Бріан, 75), Бензема (Мартен, 64), Рібері, Жиру (Гоміс, 74)
Уругвай: Муслера, М. Перейра, Вікторіно, Лугано, Годін Леал, А. Перейра, Перес (Егурен, 86), Гаргано (Гонсалес, 64), Родрігес, Форлан (Фернандес, 88), Абреу

Ось вже в четвертий раз зустріч двох збірних завершилася без голів, що продовжило безпрограшну серію Уругваю до 17 зустрічей. Однак у відсутність Луїса Суареса і Едінсона Кавані південноамериканці більше оборонялися, ніж йшли вперед.

Дієго Форлан створив перший небезпечний момент біля воріт французів лише за п'ять хвилин до кінця першого тайму. До того часу "триколірні" вже повинні були вести в рахунку, але дебютант збірної Мапу Янга-Мбива пробив головою в штангу.

Після перерви ще один новачок Франції, який вийшов на заміну Етьєн Капуе, зробив хороший навіс на Матьє Вальбуена, проте воротар суперника Фернандо Муслера відбив удар інсайда "Марселя".

На кінець години гри Карім Бензема повторно пробив в каркас воріт, за що команда Дешама ледь не була покарана в кінцівці. Лише гарна реакція Юго Льоріса не дала Себастьяну Абреу схилити чашу терезів на бік півфіналістів ЧС-2010.

"В кінці гри гра пішла веселіше. Шкода, що нам так і не вдалося забити. Це додало б нам впевненості, - нарікав після матчу Дешам. - Втім, треба розуміти, що ми грали проти команди рівня Уругваю, маючи у складі сім футболістів, в активі яких менше десяти матчів за збірну".

Німеччина - Аргентина 1:3
: Хеведес, 81 - Хедіра, 45+1 (у свої ворота), Мессі, 52, Ді Марія, 73
Німеччина: Цілер, Боатенг, Хуммельс (Хеведес, 25), Бадштубер, Шмельцер, Хедіра (Гюндоган, 69), Л. Бендер (Гетце, 74), Мюллер (тер Штеген, 32), Езіл (Крос, 69), Ройс, Клозе (Шюррле, 62)
Аргентина: Ромеро, Сабалета (Кампаньяро, 66), Гарай, Фернандес, Рохо, Маскерано (Brana, 80), Гаго, Соса (Агуеро, 46), Ді Марія (Гиньясу, 73), Мессі, Ігуаїн
Видалення: Цілер, 30

На 32-ї хвилині Мессі не забив пенальті (воротар)

Результат боротьби двох досвідчених команд багато в чому вирішили дії молодого голкіпера Рон-Роберта Цилера, що на 32-й хвилині отримав червону картку. Мессі, правда, не реалізував пенальті, проте аргентинці все ж таки вийшли вперед з допомогою автоголу Хедири. А в другому таймі Мессі виправився за промах, після чого відзначився Ді Марія. У кінцівці Бенедикт Хеведес підсолодив пігулку, забивши свій перший гол за збірну Німеччини.

Суперники почали матч активно і не соромилися бити по воротах. Частіше це робили німці, і Месут Езіл повинен був забивати, після того як його вивів на ударну позицію Мирослав Клозе. Проте, опинившись наодинці з Серхіо Ромеро, хавбек "Реала" пальнув прямо у воротаря. Гості не залишилися в боргу і могли домогтися успіху, коли Ді Марія небезпечно подав до воріт і м'яч, що зрікошетив, пролетів поряд зі штангою.

Ситуація стала набагато більш жалюгідною для німців, коли енергійний Хосе Ернесто Соса з "Металіста" відкрився під пас Хав'єра Маскерано був збитий в штрафній Цилером. Воротар відправився в роздягальню, але Марк-Андре тер Штеген, який вийшов замість Цилера, вгадав, куди буде бити Мессі, і впорався з ударом. Втім, перед самою перервою Хедіра невдало зіграв головою після подачі Ді Марії з кутового і відправив м'яч у свої ворота.

На другий тайм німці вийшли зарядженими на боротьбу і ледь не досягли успіху - Марко Ройс ефектним ударом послав м'яч в поперечину. Дуже скоро підопічним Йоахима Льова довелося гірко пошкодувати про цей промах, так як Мессі крученим ударом лівою з передачі Гонсало Ігуаїна зробив рахунок 2:0. За 17 хвилин до кінця Ді Марія втретє вбив м'яч в сітку, і лише зусиллями Хеведеса господарі трохи підняли собі настрій.