Англійці розгромили молдаван, Голландія обіграла турків, а італійці зіграли внічию з болгарами

Збірна Англії забила 5 сухих голів у ворота збірної Молдови, але перед грою з українцями втратила Джонна Террі. Голландці, завдяки голам ван Персі і Нерсиха, обіграли турків. А італійці втратили перемогу в Болгарії - нічия 2:2.

Молдова - Англія 0:5
: Лемпард, 4 (з пен.), 29, Дефо, 32, Мілнер, 74, Бейнс, 83
Молдова: Намашка, Армаш, Головатенко, Енупряну, Булгару, Ковальчук, Олександру, Гацкан, Суворов (Дідов, 46), Патраш, Пикущак (Сидоренко, 76)
Англія: Харт, Джонсон, Бейнс, Лескотт, Террі, Джеррард (Каррік, 46), Мілнер, Лампард, Клеверли, Окслейд-Чемберден (Уолкотт, 58), Дефо (Уелбек, 68)

Поєдинок, який викликав у Молдові великий ажіотаж, господарям не вдався. Їх план на гру звалився вже на четвертій хвилині, коли Лемпард упевнено реалізував пенальті, призначений за гру Семена Булгару рукою.

Другим ушатом холодної води господарів облили на 29-й хвилині. Глен Джонсон м'яко навісив на лінію воротарської, і набігший Лемпард головою переправив м'яч у ціль. Ще через три хвилини ворота Станіслава Намашко вразив Дефо.

Так, не включаючи повних оборотів, Англія вже до 32-й хвилині закрила питання про результат матчу. У час, що залишився підопічні Роя Ходжсона продовжили володіти тотальною перевагою, дозволивши молдаванам провести лише декілька контратак.

Забили ж знову англійці. На 74-й хвилині багатоходову комбінацію точним ударом з лінії штрафної завершив Мілнер, а через десять хвилин пощастило Бейнсу. Захисник "Евертона" пробив зі штрафного, і м'яч рикошетом влетів у верхній кут.

Ложкою дьогтю для Англії стала травма Джона Террі, який, накульгуючи, залишив поле в кінцівці. Через чотири дні британці на "Уемблі" приймуть України, а Молдова спробує реабілітуватись в гостьовому поєдинку з Польщею.

Болгарія - Італія 2:2
: Манолев, 30, Міланов, 66 - Освальдо, 37, 40
Болгарія: Михайлов, Й. Мнєв, Бодуров, Іванов, В. Мнєв, Міланов, Дяків, Гаджев (Сармов, 80), Манолев, Гаргоров (Мицански, 61), Попов (Тонев, 82)
Італія: Буффон, Барцальї, Бонуччі, Огбонна (Пелузо, 68), Маджо, Маркізіо, Пірло, Де Россі, Джаккерини (Дьяманти, 64), Джовінко (Дестро, 73), Освальдо

Раніше в Болгарії італійці зазнали двох поразок і двічі зіграли внічию. На тлі цього гол Станіслава Манолева у другій половині першого тайму, напевно, не став несподіванкою. Захисникові вдався щільний удар низом, яким він фактично не залишив шансів Джанлуїджі Буффону.

Фіналісти ЄВРО-2012 відповіли з подвоєною злістю. Точніше, відповів один лише Пабло Освальдо, але і його старань вистачило, щоб команда Чезаре Пранделлі вийшла вперед ще до свистка на перерву. Протягом десяти хвилин футболіст "Роми" спочатку зрівняв рахунок, а потім замкнув навіс Еммануеле Джаккеріні, хоча в тому епізоді на допомогу Освальдо прийшов рикошет від Івана Іванова.

У другому таймі болгари побігли відіграватися, але в них мало що виходило аж до виходу на 61-й хвилині Іліяна Мицанскі. Автор переможних голів в товариських зустрічах з голландцями і кіпріотами знову виявився козирем у рукаві.

Нападаючий "Кайзерслаутерна" прорвався по правому краю і знайшов передачею Георгія Миланова, який завершив атаку точним ударом. У час, що залишився по гольовому моменту втратили Манолев і Маттіа Дестро, в силу чого гра і завершилася внічию. Тепер італійці зустрінуться з Мальтою, а болгари приматимуть в Софії вірмен.

Нідерланди - Туреччина 2:0
: ван Персі, 17, Нарсінг, 90+3
Нідерланди: Крул, Янмаат (ван Рейн, 46), Мартінс Інді, Хейтінга (Влаар, 86), Віллемс, Строотман, Класи (Фер, 50), Снайдер, Роббен, Нарсінг, ван Персі
Туреччина: Толга, Калдирим, Топрак, Кайя, Емре (Нурі Шахін, 60), Арда Туран, Топал, Хаміт Алтинтоп, Торун (Ердінч, 82), Сарарер (Бурак, 70), Умут Булют

Ван Персі, який забив чотири голи в трьох перших поєдинках за МЮ, зайняв позицію центрфорварда, на якій в недавньому спарингу з бельгійцями (2:4) діяв Клаас-Ян Хунтелаар. Форварда "Шальке", у свою чергу, на цей раз на полі не вийшов.

Колишній нападаючий "Арсеналу" не підвів нового наставника господарів Луїса ван Галя, забивши свій 30-й м'яч у футболці збірної. На 17-й хвилині після подачі Уеслі Снейдера від кутового прапорця 29-літній снайпер вразив ціль з "другого поверху".

Ван Галь істотно оновив склад помаранчевих, і це в першу чергу торкнулося оборони. З колишніх захисників, на яких робив ставку його попередник Берт ван Марвейк, в "основі" вийшов тільки Джон Хейтінга. Інші вакансії зайняли юні Деріл Янмаат, Роландо Мартінс Інді і Джетро Віллемс, а місце у воротах отримав кіпер "Ньюкасла" Тім Крул.

Саме Мартінс Інді врятував голландців від гола, коли в одному з епізодів захисник і голкіпер не розібралися в ситуації. Не без помилок відпрацював і Віллемс. Наймолодший гравець в історії чемпіонатів Європи втратив м'яч біля своїх воріт, чим ледь не скористався Арда Туран. Ще один небезпечний епізод у турків створив Умут Булут, який влучив у поперечину. Потім вже настала черга Крула демонструвати майстерність - страж воріт зреагував на непростий постріл Хаміта Алтинтопа.

Однак, як не намагалися підопічні Абдулли Авджи, вразити ворота господарів у цей вечір їм так і не вдалося. А на третій доданій хвилині підсумок матчу підвів Нарсинг, перекинув м'яч через Толгу Зєнгіна після вивіреної передачі свого партнера по ПСВ Кевіна Строотмана.