Англійці обіграли бразильців, Німеччина виграла в Парижі у Франції, Італія врятувала нічию в Голландії

"Три лева" вперше з 1990 року здолали збірну Бразилії - по голу у господарів забили Уейн Руні і Френк Лемпард. Поступаючись у рахунку до перерви, команда Йоахіма Льова вирвала перемогу зусиллями Томаса Мюллера і Самі Хедири. Молодий склад збірної Голландії лише на останніх хвилинах втратив перемогу над італійцями.

Англія - Бразилія 2:1
: Руні, 27, Лампард, 60 - Фред, 48
Англія: Харт, Джонсон, Коул (Бейнс, 46), Кахілл, Смоллінг, Джеррард, Уолкотт (Леннон, 76), Вілшир, Клеверли (Лампард, 46), Уелбек (Мілнер, 61), Руні
Бразилія: Сезар, Адріано (Феліпе, 70), Луїс (Міранда, 78), Данте, Дані Алвес, Пауліна (Жеан, 62), Рамірес (Арука, 46), Оскар, Роналдіньо (Лукас, 46), Неймар, Фабіано (Фред, 46)

На 18-ий хвилині Роналдіньо не реалізував пенальті (воротар).

Забивши по голу в кожному з таймів зусиллями Уейна Руні і Френка Лемпарда, збірна Англії здолала бразильців на "Уемблі".

Англійці не могли перемогти "селесао" з 1990 року, коли обіграли їх в товариському матчі з мінімальним рахунком. У звітному поєдинку збірна Бразилії могла вийти вперед вже на 19-й хвилині, однак Роналдіньо не реалізував 11-метровий. У середині тайму відзначився Руні, на що після перерви гості відповіли влучним ударом Фреда. Останнє слово залишилося за Лемпардом, який відзначився під кінець години гри.

Матч став сотим для Ешлі Коула у складі національної команди. Бразильський центуріон Роналдіньо ж навряд чи зможе занести цю гру собі в актив. Його удар з "точки" парирував Джо Харт, колишній футболіст "Барселони" кинувся на добивання, але Харт виграв і цю дуель, винісши м'яч за межі поля.

Тут же родоначальники футболу підвищили темп, Джек Вілшир відіграв на Тео Уолкотта, і хоча Жуліо Сезар впорався з ударом останнього, Руні виявився першим на підборі - 1:0. Збірна Бразилії, яка проводила перший з 2002 року матч під керівництвом Луіса Феліпе Сколарі, цілком могла відігратися ще до перерви. Однак Неймар, замикаючи передачу Оскара, запустив м'яч у небеса.

Через чотири хвилини після початку другого тайму британці допомогли суперникові відновити рівновагу. Гері Кехілл втратив м'яч, і Фред тут же забив його в кут. Буквально відразу ж екс-нападаючий "Ліона" влучив у поперечину. Ну а на 60-й хвилині Руні обікрав Пауліна і вивів на удар Лемпарда, який не промахнувся. Більше забитих м'ячів лондонські любителі футболу так і не побачили.

Франція - Німеччина 1:2
: Вальбуена, 44 - Мюллер, 51, Хедіра, 74
Франція: Льоріс, Санья, Косельни (Рамі, 46), Сахо, Евра, Кабайе, Матюиди (Капуе, 46), Сіссоко (Жиру, 81), Вальбуена (Менез, 86), Рібері, Бензема
Німеччина: Адлер, Хеведес, Мертезакер, Хуммельс, Лам, Хедіра, Гюндоган, Мюллер (Л. Бендер, 89, Езіл, Подольскі (Шюррле, 68), Гомес (Крос, 57)

Голи Томаса Мюллера і Самі Хедири у другому таймі принесли збірній Німеччини вольову перемогу над французами в Парижі.

Під керівництвом Дідьє Дешама "триколірні" розійшлися миром з іспанцями в рамках відбіркової групи I чемпіонату світу 2014, а потім обіграли італійців (2:1) у товариській зустрічі на їх полі. Здавалося, що збірна Франції цілком може досягти ще одного позитивного результату, особливо після того, як на 41-й хвилині поєдинку в Парижі Матьє Вальбуена відкрив рахунок. Втім, через шість хвилин після перерви статус-кво відновив Мюллер, а на 74-й хвилині переможний м'яч провів Хедіра.

На стартовому відрізку зустрічі господарі довго володіли ініціативою, тоді як німці змушені були грати від оборони. Втім, саме підопічні Йоахима Льова створили перший небезпечний момент, однак Юго Льоріс впорався з пострілом Месута Езіла. Гравець "Баварії" Франк Рібері був найактивнішим у складі господарів, а рахунок відкрив Вальбуена - він виявився першим на добиванні після того, як Карім Бензема зі штрафного пробив у поперечину.

Втім, другий тайм французам явно не вдався. На 51-й хвилині Етьєн Капуе подарував м'яч Илкаю Гюндогану, що призвело до голу Мюллера. "Триколірні" старалися щосили, шукаючи шляхи до воріт Рене Адлера, але замість цього пропустили ще раз: тандем з "Реала" в особі Езіла і Хедири розіграв гарну комбінацію, яку чітко завершив останній. В результаті збірна Німеччини обіграла французів вперше з 1987 року.

Нідерланди - Італія 1:1
: Ленс, 33 - Верратти, 90+1
Нідерланди: Крул, Янмаат (ван Рейн, 85), де Врей, Мартінс Інді, Блінд, Строотман, Класи (де Гузман, 46), Махер, Ленс, Джон (Кейт, 60), ван Персі (Роббен, 46)
Італія: Буффон, Абате, Барцальї (Раноккья, 74), Асторі, Сантон, Де Россі (Верратти, 61), Пірло (Дьяманти, 46), Монтоліво, Кандрева (Флоренці, 46), Балотеллі (Освальдо, 61), Ель Шаарави (Джилардіно, 71)

Гол Марко Верратти в доданий час приніс збірній Італії нічию з Нідерландами в товариському матчі на "Амстердам Арені".

Луїс ван Галь виставив на матч наймолодшу збірну Голландії за майже сто років. В запасі залишилися такі футболісти, як Уеслі Снейдер і Рафаель ван дер Ваарт, а в "основу" були включені дебютанти збірної Дейлі Блінд і Ола Джон. Показово, що гравці помаранчевих в сумі провели на міжнародній арені всього 113 матчів, тоді як італійці - 417. Це, втім, не завадило Голландії повести в рахунку, і лише на останніх хвилинах півзахисник "Парі Сен-Жермен" відновив рівновагу, перекинувши м'яч через Тіма Крула.

Напад помаранчевих очолив віковий на тлі партнерів Робін ван Персі. Перші небезпечні моменти, втім, випали на частку Адама Махера, який двічі перевірив Джанлуїджі Буффона. Гостроти біля воріт Крула було мало, хіба що Маріо Балотеллі пробив повз. На 33-й хвилині господарі вийшли вперед. Джермейн Ленс ефектно перекинув м'яч через опікуна і потім завдав потужного удару - 1:0.

Після перерви на заміну вийшов третій дебютант збірної Нідерландів - Джонатан де Гузман. Голландці продовжували володіти ініціативою, і Буффону довелося відбити ще один удар Ленса, після чого Арьєн Роббен і Дірк Куйт не потрапили в ціль з вигідних позицій. Однак виявилося, що у "скуадри адзурри" прихований в рукаві козир. Спочатку небезпечно атакували Пабло Освальдо і Альберто Джилардіно, а потім Верратти нарешті завдав разючий удар.