Американський ринок акцій відкрився зниженням провідних індексів

Понеділок 09 липня 2012 17:29
Автор: RBC.UA
Фондові торги в США 9 липня 2012 р. відкрилися пониженням провідних індексів. Негативний фон сесії обумовлений неспокоєм інвесторів щодо перспектив зростання світової економіки. Зокрема, трейдерів розчарувала оприлюднена в КНР і Японії макроекономічна статистика.

Фондові торги в США 9 липня 2012 р. відкрилися пониженням провідних індексів. Негативний фон сесії обумовлений неспокоєм інвесторів щодо перспектив зростання світової економіки. Зокрема, трейдерів розчарувала оприлюднена в КНР і Японії макроекономічна статистика.

Згідно з представленими даними, зростання споживчих цін в КНР у червні 2012 р. сповільнилося до 2,2% в річному численні проти трипроцентного зростання, що спостерігалося в травні ц.р., що підігріло хвилю чуток про те, що зростання економіки Піднебесної сповільнюється. Тим часом в Японії індекс обсягу замовлень на продукцію машинобудування продемонстрував в травні 2012 р. спад на 14,8% в порівнянні з квітнем ц.р., що сильно розійшлося з прогнозами аналітиків, що чекали зниження на 3,3%.

На цьому фоні в "мінус" пішли котирування фінансового сектору США. Зокрема, акції банків Morgan Stanley і Citigroup подешевшали на 1,1% і 0,8% відповідно. Котирування лідера сектору Bank of America тим часом опустилися менш значно - на 0,4%.

У "червоній" зоні на відкритті сесії торгуються і цінні папери крупних автомобілебудівних концернів США. Акції Ford Motor знизилися в ціні на 1,8%, а провідного представника галузі General Motors - на 1,2%.

Негативна динаміка спостерігається також в сировинному секторі. Незважаючи на підвищення цін на нафту, негативний зовнішній фон надає тиск на котирування ведучих нафтесервісних компаній США. Ринкова капіталізація Halliburton, зокрема, скоротилася на 1,4%, а її конкурента Schlumberger - на 0,4%.

Станом на 17:15 за київським часом індекс Dow Jones опустився на 61,53 пункту (-0,48%) - до 12710,94 пункту, індекс S&Р знизився на 4,61 пункту (-0,34%) - до 1350,07 пункту, а індекс Nasdaq відступив на 11,18 пункту (-0,38%) - до 2926,15 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 6 липня закрилися зниженням провідних індексів на тлі оприлюдненої макроекономічної статистики по ринку праці. Зокрема, інвесторів розчарували дані щодо рівня безробіття в червні 2012 р.: показник не змінився порівняно з показником попереднього місяця і склав 8,2%, як і очікували аналітики. Водночас кількість робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки країни в червні 2012 р. порівняно з попереднім місяцем зросла на 80 тис., що виявилося гірше за прогнози аналітиків, що чекали приросту на 90 тис. місць (за даними Reuters).

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся