Ринок акцій в США закрився 6 липня зниженням індексів

Понеділок 09 липня 2012 08:37
Автор: RBC.UA
Фондові торги в США 6 липня закрилися зниженням провідних індексів на тлі оприлюдненої макроекономічної статистики по ринку праці.

Фондові торги в США 6 липня закрилися зниженням провідних індексів на тлі оприлюдненої макроекономічної статистики по ринку праці. Зокрема, інвесторів розчарували дані щодо рівня безробіття в червні 2012 р.: показник не змінився порівняно з показником попереднього місяця і склав 8,2%, як і очікували аналітики. Водночас кількість робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки країни в червні 2012 р. порівняно з попереднім місяцем зросла на 80 тис., що виявилося гірше за прогнози аналітиків, що чекали приросту на 90 тис. місць (за даними Reuters).

На цьому тлі експерти знову заговорили про те, що Федеральній резервній системі (ФРС) США доведеться піти на третій раунд кількісного пом'якшення в рамках підтримки економічного зростання. Нагадаємо, що за підсумками останнього засідання Федерального комітету з відкритих ринків (FOMC) представники ФРС США утрималися від цього кроку, обмежившись збільшенням програми з викупу облігацій Operational Twist і її продовженням до кінця 2012 р.

Тим часом 5 липня Європейський центробанк (ЄЦБ), Банк Англії і Банк Китаю одночасно пом'якшили свою монетарну політику.

На тлі невтішних даних по американському ринку праці в "мінусі" сесію завершили великі компанії, що залежать від стану світової економіки, зокрема представники фінансового сектора і великі сировинні та промислові компанії. Відзначимо, що нафта втратила в ціні 3,2%, а мідь - 2,5%, що створило додатковий тиск на котирування.

Так, котирування акцій банків Bank of America, JPMorgan Chase і Morgan Stanley опустилися на 2,05%, 1,4% і 2,55% відповідно. Знижувалися і котирування паперів нафтогазових компаній США, у т.ч. лідерів сектора ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips (їхня капіталізація скоротилася в середньому на 0,9%).

У складі індексу "широкого ринку" S&P 500 найбільшим зниженням котирувань відзначилися високотехнологічні компанії. Мова йде, в основному, про розробників програмного забезпечення і компанії, пов'язані з хмарними технологіями: акції таких представників сектора, як Teradata, Citrix Systems, F5 Networks, Red Hat, Autodesk, EMC, JDS Uniphase і Salesforce.com втратили за підсумками сесії в середньому по 4,5%.

За підсумками торгів 6 липня індекс Dow Jones знизився на 124,2 пункту (-0,96%) - до 12772,47 пункту, індекс S & P - на 12,9 пункту (-0,94%) - до 1354,68 пункту, індекс Nasdaq - на 38,79 пункту (-1,30%) - до 2937,33 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 5 липня 2012 р. завершилися зниженням більшості провідних індексів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся