Студентські борги сьогодні вимірюють у трильйонах. Принаймні в США. Сума за освітнім кредитами, яку належить виплатити за рік, перевищив трильйон доларів. Це набагато більше, ніж показували попередні підрахунки, за даними Федерального резервного банку Нью-Йорка, відразу на 16%.
Студентські борги сьогодні вимірюють у трильйонах. Принаймні в США. Сума за освітнім кредитами, яку належить виплатити за рік, перевищив трильйон доларів. Це набагато більше, ніж показували попередні підрахунки, за даними Федерального резервного банку Нью-Йорка, відразу на 16%. Нові цифри повідомив представник державного агентства по захисту прав споживачів фінансових послуг (CFPB), передає телеканал "Росія 24".
CFPB вказало і причини зростання студентських фінансових "хвостів". І головна з них - безробіття. При небагатому виборі: ринок праці зі скрутним пошуком вакансій або отримання вищої освіти, американці все більше вибирають останнє. Американські вузи при напливі студентів кинулися підвищувати плату за навчання, оскільки державне фінансування поки залишає бажати кращого. І банки не залишилися в стороні від потенційного прибутку: підняли відсотки за кредитами, якщо студент не платить вчасно через фінансові проблеми.
Завдяки фінансовій кризі, студентські борги виросли з проблеми фінансово-економічної в політичну. Наприклад, цю проблему піднімають учасники руху "Захопи Уолл-стріт". Не змусила на себе чекати і реакція Білого дому. Барак Обама ще восени минулого року заявляв про намір знизити платежі по цих кредитах. Адже середній борг американського студента після завершення освіти досягає близько 24 тис. дол.
Нагадаємо, освіта в США в основному державна. Вона контролюється і фінансується на трьох рівнях: федеральною владою, владою штатів і місцевою владою. Існує система державних шкіл. Вищі навчальні заклади переважно приватні, і тому вони намагаються залучати студентів і аспірантів з усього світу. У США не існує чітких федеральних стандартів для програм навчальних закладів.
У США є великий вибір престижних вищих навчальних закладів. Якщо середню освіту краще отримувати в Європі, то вища освіта США за деякими показниками перевершує європейську. Це підтверджує і нещодавно опублікований рейтинг світових вищих навчальних закладів, де домінують американські університети. А на вершині рейтингу вже тривалий час перебуває Гарвардський університет.
Президент США Барак Обама раніше оголосив про намір зробити американське вищу освіту більш доступною. Для цього він пообіцяв відстежувати ціни, які встановлюють ВНЗ для студентів. Президент США вважає, що ситуація з вищою освітою в країні перебуває в негативній динаміці через щорічне підвищення цін.
Уряд США планує поступово збільшувати фінансування кредитів на освіту. Також у планах уряду Обами - збереження процентної ставки по кредитах на освіту і створення робочих місць з можливістю навчання.
Зараз у США навчаються близько 450 тис. іноземних студентів.