Відомі американські інвестори висловили свої побоювання з приводу запуску Банком Японії найбільшої за всю історію програмі кількісного пом'якшення. Зокрема, Білл Гросс і Джордж Сорос не вірять в успіх нової програми, передає телеканал "Росія 24".
Відомі американські інвестори висловили свої побоювання з приводу запуску Банком Японії найбільшої за всю історію програмі кількісного пом'якшення. Зокрема, Білл Гросс і Джордж Сорос (на фото) не вірять в успіх нової програми, передає телеканал "Росія 24".
Голова найбільшого взаємного фонду PIMCO Білл Гросс вважає мету Банку Японії по досягненню 2% інфляцію за два роки нереалістичною. "Для того щоб інфляція досягла 2%, необхідно набагато сильніше ослаблення ієни. Я не думаю, що інші учасники з G7 погодяться на це", - заявив він в інтерв'ю Bloomberg.
Читайте також: ЦБ Японії простимулює економіку країни на 1,4 трлн дол
Сорос пророкує ще більші проблеми. За його словами, рішення Банку Японії проводити дуже агресивну монетарну політику може викликати лавиноподібний відтік капіталу з Японії.
"Те, що робить Банк Японії, насправді дуже небезпечно, тому що це відбувається після 25 років накопичення дефіциту бюджету і відсутності зростання економіки. Якщо ієна продовжить падати, як це зараз і відбувається, люди в Японії зрозуміють, що цей процес буде продовжуватися, вони будуть вкладати свої гроші за кордоном, падіння може стати лавиноподібним", - вважає Сорос.
Судячи з висловів інвестора, програми Банку Японії таких масштабів він не очікував.
Читайте також: ЦБ Японії заявляє про слабкий економічний прогноз на 2013 р
Нагадаємо, що японський регулятор оголосив вчора про запуск найбільшої за всю історію програми кількісного пом'якшення. Стимулювання економіки Центробанк почав проводити з 2011 р., намагаючись переконати багаторічну рецесію і дефляцію, однак тільки зараз зроблені найвідчайдушніші заходи.
Глава Банку Японії Харухіко Курода взяв курс на безстрокову програму скупки центробанком облігацій, що, за його заявою, допоможе практично подвоїти грошову масу (приблизно до 2,9 трлн дол.) вже до кінця 2014 р. Це, у свою чергу, допоможе впоратися зі стагнацією в економіці.
Також Банк Японії має намір до 2015 р. подвоїти кількість придбаних довгострокових держоблігацій і біржових інвестиційних фондів. Організація стане купувати бонди з будь-яким строком погашення до 40 років. У середньому, згідно з планом, щорічно банк буде купувати держоблігації на 50 трлн ієн (537,7 млрд дол.).
Японська валюта вчора втратила до долара і євро більше 2%, сьогодні ці валютні пари не змінюються. Зате впевнено зростає фондовий ринок Японії Nikkei додає 2%, при цьому в ході торгів зростання перевищував 4%.
Читайте також: Головою Банку Японії затверджено Харухіко Куроду
Сусідні з Японією країни не відчувають ніякої радості з приводу дій Японії, адже експортери цих країн втрачають свою конкурентоспроможність. Індекс Гонконгської біржі сьогодні на цьому тлі втрачає 2,5%, а китайський Shanghai Composite в мінусі на 0,1%. У Південній Кореї KOSPI падає на 1,8%.