ua en ru

Олександра Волкова повинні поновити на посаді судді ВСУ, - рішення ЄСПЛ

Автор: RBC.UA
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Україну поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України. Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Україну поновити Олександра Волкова (на фото) на посаді судді Верховного суду України. Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ.

"Україна має поновити пана Волкова на посаді судді Верховного суду в найкоротші терміни", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя).

Також ЄСПЛ постановив, що Україна повинна виплатити Волкову 6 тис. євро компенсації моральної шкоди та 12 тис. євро компенсації витрат.

Читайте також: Профільний комітет ВР рекомендував звільнити суддю ВСУ Волкова

Як повідомлялося, 3 червня 2010 року комітет Верховної Ради з питань правосуддя ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді звільнити за порушення присяги суддю Верховного суду України (ВСУ) Олександра Волкова. З 20 членів комітету, присутніх на засіданні, 15 проголосували за те, щоб рекомендувати Верховній Раді звільнити Волкова. 17 червня 2010 року Верховна Рада звільнила Олександра Волкова з посади судді Верховного суду України.

Волкову ставиться в провину ціла низка порушень, в тому числі участь у перегляді в касаційному порядку справ, які в першій та апеляційній інстанціях розглядав його близький родич - брат дружини - суддя Ігор Бараненко.

Читайте також: Суддю ВСУ Волкова хочуть звільнити з посади за участь у рейдерстві та за створення "сімейного підряду" з розгляду судових справ

Раніше, 26 травня 2010 року всю прийняла рішення внести подання до Верховної Ради щодо звільнення з посади судді ВСУ Олександра Волкова за порушення ним присяги судді.