ru ua

Профільний комітет ВР проголосував за рекомендацію ВР звільнити суддю ВСУ О.Волкова

Автор: RBC.UA
Комітет Верховної Ради з питань правосуддя вчора ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді звільнити за порушення присяги деяких суддів, зокрема суддю Верховного суду України (ВСУ) Олександра Волкова і голову Окружного адміністративного суду (ОАС) Києва Олега Бачуна.

Комітет Верховної Ради з питань правосуддя вчора ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді звільнити за порушення присяги деяких суддів, зокрема суддю Верховного суду України (ВСУ) Олександра Волкова і голову Окружного адміністративного суду (ОАС) Києва Олега Бачуна. Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

О.Бачун заявив про готовність добровільно подати у відставку, проте члени комітету на цю пропозицію не погодилися.
Засідання комітету ВР з питань правосуддя відвідало керівництво судової гілки влади практично у повному складі, оскільки захід присвячувався обговоренню рекомендацій Вищої ради юстиції (ВРЮ) звільнити 19 суддів.

О.Волкову, який не з'явився на засідання комітету, ставиться в провину ціла низка порушень, зокрема участь у перегляді в касаційному порядку справ, які в першій і апеляційній інстанціях брав його близький родич, - брат дружини суддя Ігор Бараненко.

Із 20 членів комітету, присутніх на засіданні, 15 проголосували за те, щоб рекомендувати Верховній Раді звільнити О.Волкова.

"Хотів би нагадати, що наше рішення носить рекомендаційний характер, і, якщо ми допустили неточності, хай Верховна Рада нас поправить", - підкреслив глава комітету нардеп від Партії регіонів Сергій Ківалов.

Серед претензій на адресу О.Бачуна називалися перельоти міжнародними рейсами, вартість яких, за словами голови ВРЮ Володимира Колесниченка, в десятки разів перевищувала доходи судді.

Проте О.Бачун спростував це. Як аргумент на свою користь навів той факт, що слідчий Генпрокуратури відмовився порушувати кримінальну справу за цим фактом, а також пригадав про лист генпрокурора Олександра Медведька, який вказав, що підтвердження звинувачень на адресу О.Бачуна не знайдені.

Суддя також проінформував членів комітету про те, що вже оскаржив у Вищому адміністративному суді рішення ВРЮ, яка рекомендувала його звільнити.

Відзначимо, 27 травня голова ВРЮ Володимир Колесниченко повідомив, що Вища рада юстиції (ВРЮ) планує на найближчих засіданнях розглянути питання щодо звільнення близько 300 суддів.

Нагадаємо, 26 травня ВРЮ прийняла рішення внести подання до Верховної Ради щодо звільнення з посади судді ВСУ Олександра Волкова за порушення ним присяги судді, щодо звільнення з посади судді Київського апеляційного адмінсуду Ігоря Бараненка за порушення присяги судді.

В.Колесниченко заявив також, що не розуміє, чому голова Вищого суду України, член ВРЮ Василь Онопенко обурився рішенням ВРЮ здійснити подання на звільнення судді ВСУ Олександра Волкова.

Крім того, 26 травня Вища рада юстиції внесла подання на звільнення дев'яти суддів за порушення ними присяги. Зокрема, подання внесено на таких суддів: суддю Святошинського районного суду Києва Ніну Бабич, суддю Фастівського міськрайонного суду Київської обл. Андрія Остахновича, суддю Згурівського районного суду Київської обл. Валентину Паламарчук, суддю Ворошилівського районного суду Донецька Геннадія Міщенка, суддю Господарського суду м. Києва Валентину Смілянець, суддю Шполянського районного суду Черкаської обл. Тетяну Кисельову, суддю Семенівського райсуду Полтавської обл. Віктора Шудрю, суддю Заводського райсуду м. Дніпродзержинськ Людмилу Стасовську та суддю Дніпропетровського райсуду Дніпропетровської обл. Леоніда Чубенка.

Таким чином, починаючи з 17 травня, ВРЮ внесла подання на звільнення 19 суддів за порушення присяги.

У разі, якщо ВРЮ рекомендує звільнити суддю, який був обраний на 5-річний термін, рішення приймає Президент. Якщо ж суддя був обраний довічно, - то рішення про його звільнення за поданням ВРЮ приймає парламент.