Захист Юлії Тимошенко в апеляційній скарзі наполягатиме, що норма статті 365 Кримінального кодексу застосована до колишнього прем'єр-міністра неправильно. Про це повідомив газеті «Комерсант-Україна» один із адвокатів Тимошенко Микола Сірий.
Захист Юлії Тимошенко в апеляційній скарзі наполягатиме, що норма статті 365 Кримінального кодексу застосована до колишнього прем'єр-міністра неправильно. Про це повідомив газеті «Комерсант-Україна» один із адвокатів Тимошенко Микола Сірий.
«У зверненні до апеляційного суду ми будемо стверджувати, що за політичні рішення й дії не повинна наступати кримінальна відповідальність - це перша ключова теза», - наголосив Сірий. За його словами, захист відстоює позицію, що і екс-прем'єр, і члени делегації, які вели переговори з Росією під час газового конфлікту 2009 р., діяли правомірно й відповідно до законодавства України.
Крім цього, апеляційний суд повинен буде дати оцінку суду першої інстанції щодо застосування кримінального й процесуального законодавств, сказав він. «Ми будемо стверджувати, що норма кримінального закону - ст. 365 Кримінального кодексу - застосована категорично неправильно»,- заявив Сірий.
Захист Тимошенко також готовий довести, що при розгляді справи як у процесі досудового слідства, так і в суді було допущено безліч порушень процесуального законодавства, що призвело до ухвалення незаконного рішення. За словами адвокатів, апеляційна скарга має бути розглянута Апеляційним судом Києва протягом 4 місяців. Однак захисники прогнозують, що суд спробує затягнути розгляд.
Вчора адвокати Тимошенко заявляли, що мають намір подавати апеляцію наступного тижня. "Ми будемо подавати апеляцію незалежно від того, чи буде декриміналізація статті (за якою судять Тимошенко). Ми будемо прагнути подати позов до Європейського суду. Я думаю, апеляцію ми подамо на наступному тижні", - сказав Юрій Сухов. Він додав, що на його думку, апеляційний суд не змінить рішення Печерського райсуду Києва.
Раніше захист екс-прем'єра вже заявляв, що вважає обвинувальний вирок незаконним і сподівається на його скасування.
Після винесення Юлії Тимошенко обвинувального вироку, на Київ посипався шквал критики. Так, уряд США закликав владу України звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко і, вкотре назвав справу, порушену проти неї політично вмотивованою. Раніше сенатори США Джон Маккейн і Джо Ліберман заявили, що українська влада при Президентові Януковичу встановила новий "антирекорд" в погіршенні стану демократії і верховенства права. Свою реакцію на рішення суду висловили також МЗС Німеччини, Франції, Польщі, Великобританії, Канади. Чехія заявила, що не визнає вирок Тимошенко. Про те, що вирок є політично вмотивованим, заявив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.
Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.
Генсек ООН Пан Гі Мун заявив про стурбованість з приводу судового процесу над Тимошенко.
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що піддавати сумнівам газові домовленості між Україною і РФ - контрпродуктивно.
Вчора Президент Естонії Тоомас Ільвес скасував заплановану зустріч з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, офіційно - через зміни у порядку денному. А міністр закордонних справ Естонії Урмас Пает висловив співчуття з приводу вироку Тимошенко.
Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення по апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України. Однак, у МЗС України повідомили, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не має впливати на процес укладання угоди про асоціацію з ЄС.
Згідно із заявою верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, переговори ЄС та України щодо угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі будуть продовжені.
11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в січні 2009 р. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.