Глава Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуд Аббас підписав указ про перейменування ПНА в Державу Палестина, розпорядившись внести відповідні зміни в офіційну символіку, включаючи герб і печатку. Про це повідомляє радіо "Маяк" з посиланням на офіційне агентство ВАФА.
Глава Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуд Аббас підписав указ про перейменування ПНА в Державу Палестина, розпорядившись внести відповідні зміни в офіційну символіку, включаючи герб і печатку. Про це повідомляє радіо "Маяк" з посиланням на офіційне агентство ВАФА.
Читайте також: Росія і Євросоюз закликали Палестину та Ізраїль почати прямі переговори
Указ спрямований на реалізацію листопадового рішення Генасамблеї ООН про визнання палестинської державності з підвищенням статусу представництва при організації.
"Указ ... передбачає заміну на всіх офіційних документах, печатках, вивісках державних установ назви Палестинська національна адміністрація на "Держава Палестина". Відповідні зміни будуть внесені і до палестинського герба", - повідомило агентство.
До цих пір в офіційній символіці самоназви ПНА і Держава Палестина використовувалися паралельно. Себе Аббас розпорядився називати Президентом держави, а також доручив профільним відомствам зайнятися розробкою нових орденів, медалей і марок, що враховують змінене становище палестинців на світовій арені.
Нагадаємо, наприкінці листопада 2012 р. Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) більшістю голосів схвалила резолюцію про надання Палестинській автономії статусу держави-спостерігача при ООН, яка не є її членом. Зі 193 держав - членів Генасамблеї - 138 проголосували "за", 9 - "проти" і ще 41 учасник голосування утримався.
Читайте також: Вибухи в Ізраїлі - історія "автобусних терактів"
Проти надання Палестині статусу держави-спостерігача при ООН проголосували Ізраїль, Канада, США, Чехія, Мікронезія, Палау, Панама, Маршаллові острови і Науру.
Серед тих, хто утрималися, - Литва, Латвія, Естонія, Молдова, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Польща, Словаччина, Словенія, Хорватія і Румунія.
Додамо також, що резолюцію підтримали Франція, Австрія, Норвегія, Португалія та Данія. Серед тих, хто висловилися "за", також Росія, Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Таджикистан, Туркменістан, Киргизстан, Узбекистан і Казахстан.
Зазначимо, що Україна не взяла участі в голосуванні.
У резолюції йдеться, що Генасамблея "постановляє надати Палестині статус держави-спостерігача при ООН, яка не є її членом, без шкоди для набутих прав, привілеїв і ролі Організації звільнення Палестини в ООН як представника палестинського народу згідно з відповідними резолюціями і практикою".
"Генеральна асамблея знову підтверджує право палестинського народу на самовизначення і незалежність в його державі Палестина на палестинській території, окупованій з 1967 року", - йдеться у прийнятій резолюції.
У документі висловлюється сподівання на те, "що Рада безпеки позитивно розгляне заяву, представлену 23 вересня 2011 р. державою Палестина, про прийом до повноправних членів ООН".
Крім того, в резолюції наголошується "нагальна необхідність відновлення і прискорення переговорів у рамках близькосхідного мирного процесу".
Читайте також: У Палестині ексгумували тіло Ясіра Арафата
Нагадаємо, що в Палестини був статус спостерігача в Генасамблеї, але в рішенні асамблеї з цього приводу не було сказано, що він представлений їй як державі. На даний час у Генасамблеї є ще одна держава-спостерігач - Ватикан.
Надання Рамаллі нового статусу дозволить владі автономії безпосередньо апелювати до міжнародних інстанцій, які діють під егідою ООН. Зокрема, палестинці зможуть подавати позови проти єврейської держави в Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Зазначимо, що резолюція визнає за Палестиною кордони 1949-1967 рр.
Разом з тим, як нагадують експерти, Тель-Авів не визнає юрисдикції цієї інстанції. Так, посол Ізраїлю в ООН Рон Прозор наголосив, що рішення про підвищення статусу палестинців "не сприяє миру, а відсуває його", тоді як США назвали крок "невдалим". "Жодне рішення ООН не зможе розірвати 4000-річний зв'язок між народом Ізраїлю і землею Ізраїлю", - додав Прозор.
Більшою мірою ізраїльську владу насторожує факт того, що за Палестиною був закріплений статус держави. Тим самим, з точки зору ООН, встановлені межі цього утворення, до яких входить, серед іншого, Східний Єрусалим.
Читайте також: Імам із сектора Гази оголосив, що порушення перемир'я з Ізраїлем буде вважатися гріхом
Як повідомлялося, із 21 листопада 2012 р. між Ізраїлем і "Хамас" було укладено перемир'я. Пізніше стало відомо, що сторони провели переговори про виконання угоди про перемир'я. Згідно з умовами перемир'я, в секторі Гази повинні бути припинені будь-які дії сторін одна проти одної. Деталі, що стосуються доступу до прикордонної території, повинні бути опрацьовані найближчим часом, однак влада Ізраїлю вже оголосила, що знімати блокаду сектора Гази, яку Ізраїль тримає з 2008 р., не має наміру. Зазначимо, що ізраїльська сторона не раз оголошувала кордон між Ізраїлем і сектором Гази забороненою зоною для палестинців.
Нагадаємо, військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамаса") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння.
Читайте також: Поступки в палестинському питанні неприпустимі, - "Хамас"
Метою операції "Хмарний стовп" було знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетним обстрілам території Ізраїлю.
За час конфлікту "Хамас", за даними ізраїльської армії, випустив понад 1 тис. 500 ракет. Вперше в історії палестино-ізраїльського конфлікту терористи з Гази обстрілювали околиці Тель-Авіва і Єрусалиму.
ЦАХАЛ, своєю чергою, завдав ударів по 1 тис. 500 цілях у секторі Гази. Були знищені пускові установки, шахти і склади іранських ракет "Фаджар" тощо. Було ліквідовано кілька десятків лідерів і польових командирів бойовиків "Хамас". Втрати в Газі, згідно з палестинськими джерелами, склали 170 чоловік убитими, понад 1 тис людей були поранені.
"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий у секторі Гази (із 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений у Йорданії. В Австралії та Великій Британії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".