Найближчим часом буде оголошено про створення парламентської коаліції. Про це заявив в інтерв'ю журналістам ТРК «Одеський Супутниковий Канал» перший заступник голови Верховної ради (ВР) Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба депутата.
Найближчим часом буде оголошено про створення парламентської коаліції. Про це заявив в інтерв'ю журналістам ТРК «Одеський Супутниковий Канал» перший заступник голови Верховної ради (ВР) Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба депутата.
«Сьогодні фінальний день підготовчої роботи з формування парламентської коаліції. Завершилися консультації з цього питання зі всіма фракціями парламенту», - заявив О.Лавринович.
Перший заступник голови ВР уточнив при цьому, що «є рішення від трьох фракцій, які формуватимуть коаліцію (фракції Партії регіонів, Комуністичної партії України і «Блоку Литвина») разом з частиною інших народних депутатів України».
«Ми не отримали рішення щодо входження в коаліцію від четвертої фракції - НУНС», - відзначив О.Лавринович. - Очевидно, найближчим часом ми будемо свідками оголошення списку народних депутатів України і рішення парламентських фракцій про створення коаліції і оприлюднення коаліційної угоди».
Відзначимо, сьогодні раніше Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про регламент Верховної Ради України". Підписання відбулося після зустрічі В.Януковича з лідерами парламентських фракцій. "Потрібно знайти політичну волю, щоб створити більшість у Верховній Раді України. І українське суспільство, і наші партнери в світі чекають політичної стабільності в нашій державі. Тому я прошу вас визначитися", - сказав Президент на цій зустрічі.
В той же час, на думку голови ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, в Україні не буде легітимної влади у разі утворення коаліції на основі закону про формування більшості окремими депутатами.
"Якщо буде сформована коаліція і уряд на основі цього неконституційного закону, то в Україні буде незаконна коаліція, незаконний уряд, в Україні не буде легітимної влади", - відзначає Ю.Тимошенко.
Напередодні, 9 березня ВР прийняла в цілому закон "Про затвердження змін в статтю 61 закону України "Про регламент Верховної Ради України" (щодо порядку створення коаліції депутатських фракцій)". За відповідне рішення проголосували 235 депутатів з 417 зареєстрованих в залі.
Згідно з законом, коаліція депутатських фракцій - "це сформоване об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, в яке входять більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради". Список народних депутатів з особистими підписами є складовою коаліційної угоди.
Того ж дня нардеп від БЮТ Сергій Соболєв, представники "НУ-НС" Борис Тарасюк і Володимир Стретович, а також колишній міністр внутрішніх справ і лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко назвали зміни в регламент ВР, що дозволяють вступ до коаліції окремим депутатам, конституційним переворотом і заявили, що національно-демократичні сили звертатимуться до ОБРЄ, Венеціанської комісії і інші організації з вимогою відреагувати на дії ПР. Також 9 березня до Конституційного суду України поступило конституційне подання 68 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень регламенту ВР про позафракційних депутатів.
Нагадаємо, 2 березня ц.р. голова ВР Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції парламентських фракцій у складі БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. Як заявила після цього Юлія Тимошенко, коаліція зруйнована незаконно, а відповідальність за руйнування коаліції несуть «Наша Україна» і Блок Литвина.