Україні необхідний газотранспортний консорціум і, у разі його створення, українська ГТС залишиться у держвласності. Про це заявив перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв.
Україні необхідний газотранспортний консорціум і, у разі його створення, українська ГТС залишиться у держвласності. Про це заявив перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв на ICTV.
«ГТС як була у держвласності, так і залишається, якщо ми створимо консорціум. Це буде жорстко законодавчо затверджено. Пропонується консорціум Україна-РФ-країни ЄС ... Ми повинні створити максимум сприятливі умови для країн Євросоюзу, для РФ, щоб тільки через Україну йшли всі транзитні потоки, не тільки газу, але й нафти... Все що стосується газотранспортного консорціуму, Україна не втрачає трубу. Це політичні конкуренти говорять, що ми можемо втратити українську ГТС », - сказав А.Клюєв.
Він також відзначив, що Україна зробить оплату за газ вчасно і в потрібному обсязі.
«Та ціна, яка зараз існує, це ціна непідйомна для України. Якщо ми будемо далі з такою ціною жити, у наших підприємств майбутнього немає .... Політика, яка проводилася по відношенню до РФ протягом останніх 5 років, була неадекватною», - зазначив він.
Відзначимо, 19 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна купує російський газ за "невиправдано високою" ціною і, що наступного тижня українська делегація відвідає Москву з метою перегляду невигідного для України газового контракту.
Нагадаємо, 16 березня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що уряд готує пропозицію Європейському Союзу щодо модернізації вітчизняної газотранспортної системи.
1 березня ц.р. Жозе Мануель Баррозу після переговорів з В.Януковичем у Брюсселі закликав до прогресу в модернізації та реструктуризації газового сектора України і наполіг на необхідності проведення економічних реформ в країні.
Як повідомлялося раніше, Єврокомісія, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку досягли домовленостей про виділення фінансових ресурсів для модернізації української ГТС в межах 1,5-2 млрд дол.
У свою чергу російський газовий монополіст «Газпром» також заявляв про готовність інвестувати в ГТС України, але тільки у разі створення консорціуму з наданням частки російської компанії.