В парламенті є більше 228 голосів за формування нової коаліції. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
В парламенті є більше 228 голосів за формування нової коаліції. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
Він наголосив, що і уряд, і нова коаліція будуть сформовані на наступному тижні. "У нас сьогодні є конституційна більшість людей, які поставили свої підписи під певною дією. У нас ці підписи є", - наголосив нардеп. Відповідаючи на уточнююче запитання РБК-Україна, під якою саме дією є підписи, нардеп зазначив: "По створенню коаліції і по формуванню уряду".
В свою чергу, нардеп "НУ-НС" Юрій Гримчак заявив, що ПР зібрала вже 25 підписів депутатів фракції "НУ-НС", щоб утворити коаліцію. "Поки що остаточного рішення фракції "НУ-НС" щодо формування коаліції з Партією регіонів не прийнято, але робота така ведеться і вже зібрано 25 підписів депутатів "НУ-НС" для створення коаліції", - сказав Ю.Гримчак.
При цьому він надав список тих депутатів з фракції "НУ-НС", які вже поставили підписи: Оксана Білозір, Юрій Бут, Сергій Василенко, Андрій Давиденко, Мустафа Джемілєв, Ярослав Джоджик, Станіслав Довгий, Давид Жванія, Едуард Зєйналов, Олександр Кліменко, Юрій Костенко, Ігор Кріль, Микола Мартиненко, Анатолій Матвієнко, Віктор Матчук, Леся Оробець, Василь Петьовка, Іван Плющ, Михайло Полянчич, Володимир Поляченко, Олександр Слободян, Віктор Тополов, Віктор Шемчук, Петро Ющенко і Арсеній Яценюк. Ю.Гримчак підкреслив, що цим депутатам "очевидно обіцяли певні матеріальні блага, але все одно на даний момент 37 підписів, тобто більшості фракції за входження у коаліцію з Партією регіонів немає". При цьому він повідомив, що відповідний список він отримав, коли представники ПР проводили з ним відповідні переговори.
О.Єфремов заявив, що ПР не заперечує достовірності списку депутатів від фракції "НУ-НС" з 25 чоловік, які поставили підписи за створення коаліції з ПР. "Якщо в цих списках є підписи депутатів, то вони можуть відповідати дійсності", - заявив він.
Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) також заявив, що ПР вже має на руках більшість підписів фракції НУ-НС для створення нової коаліції.
"Сьогодні постійно з'являються нові й нові списки депутатів НУ-НС, які поставили підписи за створення коаліції з ПР. Хтось говорить, що їх 25, а за моєю інформацією їх вже 48", - заявив заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін. При цьому він ще раз наголосив, що БЮТ буде в опозиції до такої більшості.
У свою чергу, А.Матвієнко заявив, що список депутатів від фракції "НУ-НС", які нібито готові вступити в коаліцію - це провокація. Він наголосив, що ні він сам, ні його колеги не ставили підписи під документ про входження в коаліцію. "У нас чітко сформульовані вимоги, ми можемо підписати коаліційну угоду на основі наших ідеологічних принципів, принципи формування уряду і ефективний прем'єр-міністр, якщо на таких умовах Партія регіонів готова с нами сідати і говорити, то я готовий до цієї розмови. Якщо Партія регіонів говорить: наш прем'єр, а ви давайте входьте або ми вас тушками заберемо, то на такі переговори ми не йдемо, а це (список депутатів) просто провокація", - сказав він.
О.Білозір також підтвердила, що не ставила жодних підписів під коаліційною угодою. "Єдине на що ми збираємо підписи - це 37 підписів на консолідацію нашої фракції, для того, щоб підтвердити, що в українському парламенті існує фракція "НУ-НС", а все інше - це провокація і фальшивка", - відзначила вона.
Нагадаємо, напередодні О.Єфремов заявив, що ПР сформує нову коаліцію та Кабмін до 10 березня.
Також напередодні ВР прийняла законопроект № 6137 "Про затвердження змін до статті 61 закону України" Про регламент Верховної Ради України "(щодо порядку утворення коаліції депутатських фракцій).
Пізніше нардеп від БЮТ Сергій Соболєв, представники "НУ-НС" Борис Тарасюк та Володимир Стретович, а також колишній міністр внутрішніх справ та лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко назвали зміни до регламенту ВР, якими дозволяється вступ до коаліції окремим депутатам, конституційним переворотом та заявили, що національно-демократичні сили будуть звертатися до ОБСЄ, Венеціанської комісії та інших організацій з вимогою відреагувати на дії ПР.
2 березня ц.р. голова ВР Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції парламентських фракцій у складі БЮТ, "НУ-НС" і Блоку Литвина. Як заявила після цього прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, коаліція зруйнована незаконно, а відповідальність за руйнування несуть Блок Литвина і «Наша Україна». 3 березня ц.р. ВР 243 голосами відправила уряд Ю.Тимошенко у відставку (ПР - 172, БЮТ - 7, "НУ-НС" - 15, КПУ - 27, Блок Литвина - 19, позафракційні - 3).