Міністр Кабінету міністрів України Анатолій Толстоухов прогнозує, що найближчим часом в уряді відбудуться кадрові зміни та скорочення. Про це він заявив на брифінгу у Вінницькій обласній раді, передає «Радіо Свобода».
Міністр Кабінету міністрів України Анатолій Толстоухов прогнозує, що найближчим часом в уряді відбудуться кадрові зміни та скорочення. Про це він заявив на брифінгу у Вінницькій обласній раді, передає «Радіо Свобода».
А.Толстоухов не зміг вказати точні терміни цих змін, але вважає, що вони відбудуться ще до кінця цього року.
За його словами, кількість міністерств може бути скорочена з 20 до 12, залежно від того, наскільки радикальними будуть кроки із запровадження адмінреформи.
Окрім того, А.Толстоухов прогнозує суттєве скорочення чисельності працівників секретаріату Кабміну.
«Коли я вчетверте прийшов працювати в уряд, то чисельність працівників секретаріату Кабінету міністрів була 1252. На 31 грудня мені поставили чітке завдання: 1000 осіб. Але це ще не кінець. У зв'язку з тим, що буде зміна в системі органів центральної виконавчої влади, я думаю, що оптимальна чисельність працівників Секретаріату уряду складатиме 750-800 осіб», - зазначив А.Толстоухов.
Відзначимо, в середині листопада Президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністрові Миколі Азарову розглянути питання значного скорочення кількості державних службовців.
Раніше повідомлялося, що Кабмін України завершує підготовку пакета законів, спрямованих на оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади. При цьому в даний момент існує чотири різні варіанти адміністративної реформи. Основою реформи може стати "План модернізації державного управління", підготовлений Головним управлінням державної служби України. Проект спирається на результати дослідження функцій і завдань органів виконавчої влади, проведеного російською компанією Про-Грамма в 2008 р., а також співпраця з європейськими партнерами. Пропозиції Головдержслужби допрацьовувалися групою з правового і інституційного забезпечення реформ, яку очолює міністр юстиції Олександр Лавринович.
Зокрема, згідно з першим варіантом оптимізації системи держуправління, в Україні може залишитися 84 органи державної влади - з них 16 міністерств; другий варіант передбачає 85 органів, з яких 17 міністерств; третій варіант - 88 органів, з яких 20 міністерств.
Четвертий, найбільш радикальний і наближений до європейської системи держуправління варіант, передбачає функціонування 65 органів державної влади, з яких всього 15 міністерств.
Реформа передбачає також чітке розмежування функцій органів державної влади, які сьогодні дублюються і перетинаються.
Нагадаємо, на сьогодні в Україні діють 111 різних органів державної влади. У їх числі 20 міністерств, 18 служб, 7 агентств, 20 комітетів, 8 адміністрацій, 12 департаментів, 12 інспекцій, 5 комісій, 3 фонди.