Фонд державного майна України (ФДМУ) планує залишити у державній власності 25% пакетів акцій енергетичних компаній. Про це, виступаючи з трибуни ВР, заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко.
Фонд державного майна України (ФДМУ) планує залишити у державній власності 25% пакетів акцій енергетичних компаній. Про це, виступаючи з трибуни ВР, заявив голова ФДМУ Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми плануємо залишити 25% пакетів акцій енергетичних компаній у державній власності... І, що стосується встановлення тарифів, то для "Київенерго" і для "Дніпренерго", чи обласних енергетичних компаній, то ціни і тарифи встановлює НКРЕ", - заявив О.Рябченко, відповідаючи на питання, чи будуть підвищені тарифи у разі приватизації енергетичних компаній.
Він нагадав, що ФДМУ планує виставити на продаж 4 енергогенеруючі компанії України. З його слів, сумарна капіталізація цих компаній наразі складає 13 млрд грн.
Нагадаємо, 11 березня ц.р. О.Рябченко заявив, що ВАТ «Західенерго» може стати першою енергогенеруючою компанією, яку буде виставлено на приватизацію. «Дві теплогенеруючі компанії будуть продані, я думаю, «Дніпроенерго» та «Західенерго». Зараз більш готовий «Західенерго», - сказав О.Рябченко. Він зазначив, що мінімум п'ять держпакетів обленерго також будуть приватизовані в цьому році.
Він додав, що раніше профільне міністерство пропонувало залишити у власності держави «золоту акцію», проте ФДМУ не підтримав таку ідею.
4 березня ц.р. Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ДТЕК придбати більше 25% енергогенеруючої компанії ВАТ " Західенерго". "Наданий дозвіл ТОВ "Донбаська паливно-енергетична компанія" (Донецьк) на придбання акцій ВАТ " Західенерго" (Львів), що забезпечує перевищення 25% голосів в найвищому органі управління емітента", - йшлося в повідомленні.
Зараз у державній власності знаходяться пакети акцій наступних компаній: «Донбасенерго» - 85,77%, "Центренерго" - 78,29%, "Дніпроенерго" - 76,04%, "Західенерго" - 70,1%, "Вінницяобленерго" - 75%, "Волиньобленерго" - 75%, "Дніпрообленерго" - 75%, "Закарпаттяобленерго" - 75%, "Хмельницькобленерго" - 70,01%, "Крименерго" - 70%, "Миколаївобленерго" - 70%, "Чернівціобленерго" - 70%, "Донецькобленерго" - 65,06%, "Харківобленерго" - 65%, "Запоріжжяобленерго" - 60,25%, "Луганськобленерго" - 60,06%, "Тернопільобленерго" - 51%, "Київенерго" - 50%+1, "Укргідроенерго" - 100%.