ua en ru

А.Расмуссен: Головною причиною розбіжностей НАТО з РФ є Грузія

Автор: RBC.UA
НАТО веде з РФ "інтенсивний діалог" щодо Грузії. Про це повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен. Він також заявив, що у НАТО залишаються розбіжності з Росією з питання Грузії.

НАТО веде з РФ "інтенсивний діалог" щодо Грузії. Про це повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен в ході свого виступу в університеті ім.Хопкінса (м. Вашингтон, США). Як передають грузинські телекомпанії, він також заявив, що у НАТО залишаються розбіжності з Росією з питання Грузії, повідомляє РБК.

"Головною причиною розбіжності НАТО з Росією є Грузія. Ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність цієї країни і політику невизнання Абхазії і Південної Осетії. Ми закликаємо Росію до кінця виконати міжнародні зобов'язання ", - зазначив він.

За словами А.Расмуссена, "Росія дуже скептично налаштована щодо "політики відкритих дверей" НАТО, оскільки в Москві певні сили вважають, що вона спрямована проти Росії".

"Я категорично не згоден з цим міркуванням. Навпаки, той факт, що ми прийняли в НАТО багато країн Східної і Центральної Європи, допомогло Росії зміцнити стабільність на її західних кордонах, чого РФ намагалася досягти впродовж століть", - уклав генсек НАТО.

Відзначимо, 5 квітня 2010 р. Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав закони про ратифікацію угоди з Південною Осетією і Абхазією "про спільну охорону їх фактичної кордону з Грузією". Згідно з документами, РФ буде забезпечувати охорону південно-осетинського і абхазького адміністративних кордонів, поки не будуть сформовані власні органи прикордонної охорони самопроголошених республік.

Нагадаємо, в серпні 2008 р. між Грузією і Росією відбувся військовий конфлікт, в результаті якого Абхазія і Південна Осетія (територіальні частини Грузії) в односторонньому порядку оголосили про незалежність і вихід зі складу країни.

Після війни з Грузією в серпні 2008 р. Росія визнала Абхазію і Південну Осетію як незалежні держави, але 28 країн НАТО і більшість інших країн світу продовжують вважати ці території частиною Грузії. Після Росії тільки Нікарагуа, Венесуела і Науру визнали незалежність Південної Осетії і Абхазії. 17 лютого ц.р. в Кремлі було підписано угоду про об'єднану російській військовій базі в Абхазії.