В Україні можуть бути створені міліцейські кадетські корпуси та сержантські школи. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.
В Україні можуть бути створені міліцейські кадетські корпуси та сержантські школи. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".
"Ми вже давно виношуємо ідею щодо створення міліцейських кадетських корпусів. Набиратимемо туди хлопців після 8 або 9 класів, навчатимемо їх кілька років, після чого вони просуватимуться далі у міліцейській системі. Так ми зможемо вполювати двох зайців: зменшити кількість вишів до оптимальної та підготувати для себе якісні кадри. До того ж я дедалі більше схиляюся думки, що першокурсники в міліцейських вищих навчальних закладах мають обов'язково прослужити рік у внутрішніх військах, потім перейти на другий курс і закінчити навчання вже лейтенантами. Такий прийом дасть змогу розсортувати людей відповідно до їхніх здібностей і нахилів і відсіяти непридатних. Кадетські училища вписуються в таку систему ідеально. Тим більше, що це дозволить завдати удару корупції під час вступу", - зазначив А.Могильов і додав, що така перебудова передбачає величезні витрати.
Також міністр зазначив, що "ми серйозно замислюємось над створенням сержантських шкіл на базі тих же наших вишів - щоб із них виходили сержанти з вищою освітою. Тобто фахівці іншого профілю, переважно з підготовки тих же рядових кадрів. Уже давно потрібно змінювати співвідношення сержантів і офіцерів у міліції", - вважає він.
Крім того, А.Могильов заявив, що українське суспільство має рекомендувати кандидатів на посаду міліціонера.
"Вважаю, що було б досить непогано, якби саме суспільство рекомендувало тих, кого хоче бачити міліціонерами. Буквально на рівні локальних громад вибирати, чи відповідає кандидат уявленням людей про міліціонера, чи хочуть вони, щоб він ходив серед них зі зброєю і охороняв порядок. Громадський контроль - дуже важливий фактор", - вважає А.Могильов.
За його словами, з іншого боку, "участь громадськості в охороні порядку - ідея хороша, але все ж застаріла, радянська. Раніше людина, яка виявляла бажання стати дружинником, мала низку пільг. Нині ж, якщо дружинника буде травмовано, хто виплатить компенсацію, оплачуватиме пільги, лікарняні? Тому це питання риторичне. Можна навіть закон прийняти, але ж під нього потрібні фінанси. Сьогодні наш бюджет такого не дозволяє".
Також, за словами міністра внутрішніх справ, на сьогодні "рівень нашого середнього працівника нижчий, ніж рівень наших же власних вимог". "Щоб розв'язати цю проблему, слід спрямовувати всі відомчі реформи на підвищення цього самого рівня середнього працівника. Посада в міліції повинна стати конкурентною на ринку праці", - додав він.
Нагадаємо, 31 серпня ц.р. Президент України Віктор Янукович підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки, Харківської обласної ради та Харківської обласної державної адміністрації щодо утворення у сфері управління Міністерства освіти і науки державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" на базі Харківського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Кабінету міністрів доручено здійснити в установленому порядку заходи, пов'язані з утворенням гімназії, вирішивши, зокрема, питання щодо: продовження навчання в гімназії учнів Харківського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою; матеріально-технічного і кадрового забезпечення гімназії та її фінансування з державного бюджету України.