БЮТ залишив сесійну залу, передає кореспондент РБК-Україна. Заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв не відповів на питання журналістів, чи буде БЮТ завтра блокувати трибуну ВР.
БЮТ залишив сесійну залу, передає кореспондент РБК-Україна. Заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв не відповів на питання журналістів, чи буде БЮТ завтра блокувати трибуну ВР. «Ми не відмовляємося від своїх вимог, проте очевидно, що завтра порядок денний як і завжди на свій розсуд буде формувати більшість», - сказав він.
За інформацією джерела з Партії регіонів, завтра депутати ПР займуть місця біля трибуни та президії задовго до відкриття ранкового засідання, щоб не дозволити БЮТ заблокувати роботу парламенту.
Раніше сьогодні перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявляв, що БЮТ продовжуватиме блокувати трибуну Верховної Ради (ВР) України до закінчення пленарного дня. "Сьогодні до 10:30 тривала погоджувальна рада, і більшість вустами Володимира Литвина передала нам вимоги, на основі яких можливе відкриття засідання. Більшість пропонує поставити на голосування щодо включення або не включення до порядку денного проекту постанови щодо мораторію на підвищення цін на продукти харчування... для нас такі умови неприйнятні, БЮТ на таких умовах розблоковувати трибуну сьогодні не буде", - сказав А.Кожем'якін.
Більшість раніше сьогодні залишила сесійну залу Верховної Ради України. Зокрема, депутати Партії регіонів, Комуністичної партії України і Блоку Литвина покинули зал засідань. Як пояснив голова фракції ПР Олександр Єфремов, "ми не бачимо сенсу перебувати в залі, коли блокують трибуну і працювати неможливо. Сподіваємося, що завтра опозиція не буде демонструвати таку деструктивну позицію, і парламент буде працювати в нормальному режимі".
За словами О.Єфремова, БЮТ заблокував трибуну парламенту через те, що ПР не вніс до порядку денного проект постанови про заходи відносно стримування темпів зростання цін на продукти харчування першої необхідності. О.Єфремов пояснив, що сьогодні перед початком ранкового засідання йому поступило письмове звернення нардепів від фракції БЮТ, підписане першим заступником голови фракції БЮТ О.Кожем'якіним, відносно внесення до порядку денного даного законопроекту. «Проте, цей проект постанови не пройшов відповідну процедуру в парламенті і не розглядався в профільному комітеті, тому, я не бачу причин для того, щоб вручати мені цей листок», - сказав він.
У той же час нардепи від БЮТ стверджують, що заблокували трибуну через те, що свідомо знають, що ПР і парламентська більшість не підтримають проект постанови про заходи відносно стримування темпів зростання цін на продукти харчування першої необхідності.
У свою чергу народний депутат від БЮТ Олександр Гудима заявив, що БЮТ блокує трибуну ВР, оскільки вимоги опозиції щодо формування порядку денного абсолютно не враховані більшістю. "Ті проекти законів, які сьогодні є на порядку денному і вказані як опозиційні, - це зовсім не ті проекти законів, на включенні яких ми наполягали на погоджувальній раді. Ми вимагаємо, щоб були розглянуті актуальні проекти законів, в першу чергу, відносно зупинки різкого зростання цін на товари першої необхідності, а також тарифи на житлово-комунальні послуги. Саме тому ми блокуватимемо трибуну, поки ця вимога не буде виконана і порядок денний не буде переглянутий", - заявив О.Гудима.
Нагадаємо, на початку вересня ц.р. віце-прем'єр України Сергій Тігіпко заявив, що Кабмін і далі контролюватиме ціни на соціально значущі товари спеціальною постановою. «Зараз ціни на соціально значущі товари контролюються спеціальною постановою Кабміну, проте у бізнесу зовсім інша позиція», - сказав С. Тігіпко. Він повідомляв, що в Кабміні розглядається питання про можливість внесення змін до відповідної постанови. «Можливо, ми готові будемо піти на якісь поступки бізнесу, але щоб піти на те, щоб ціни відпустили повністю, то на це ми не підемо», - відзначав він.
У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров, коментуючи ситуацію зростання цін на ринку молочних продуктів, відзначав у вересні ц.р.: «Вона циклічна і ми бачимо її не перший рік, а причина у відсутності стимулів розвитку галузі. Але ми зробимо усе, щоб забезпечити продовольчу безпеку і стабілізувати ціни як на цьому ринку, так і з іншими продовольчими товарами».
За повідомленням Держкомстату, в Україні у вересні ц.р. індекс споживчих цін відносно показників серпня зріс на 2,9%. Ціни на продукти харчування збільшилися на 4,4%, ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби виросли на 5,5%, ціни на одяг і взуття - зросли на 0,4%.