Компанія "Венко Прикерченська ЛТД." 17 липня 2008 р. надіслала листа до Кабінету міністрів із проханням дати згоду уряду на опублікування повного тексту угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться в межах Прикерченської ділянки континентального шельфу Чорного моря (УРП), між компанією Vanco та урядом України, підписаної 19 жовтня 2007 р. Про це повідомляє сьогодні прес-служба компанії.
"Повна прозорість дій українського уряду зможе показати українським громадянам і міжнародній спільноті переваги УРП, включно з демонстрацією реальних кроків держави до енергетичної незалежності України шляхом розробки вітчизняних родовищ газу і нафти", - зазначив президент "Венко Прикерченська ЛТД." Джим Баун.
На сьогоднішній день УРП забороняє сторонам, що підписали угоду, публічно обговорювати УРП або її фрагменти. Незважаючи на це, часто умови УРП неправильно інтерпретувалися та цитувалися поза контекстом в медіа, що призвело до заплутування української та міжнародної спільнот. "З дозволу уряду "Венко Прикерченська ЛТД." готова опублікувати УРП на офіційному сайті компанії для забезпечення прозорості", - додав Д.Баун.
Відзначимо, раніше в ЗМІ з'являлась інформація про те, що згідно з умовами УРП, яке було підписане 19 жовтня 2007 р., "Венко Прикерченська" залишатиме собі 60% видобутого на шельфі газу.
Крім того, вчора "Венко Прикерченська" розпочала арбітражний процес проти України в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція). Компанія звинуватила уряд України в невиконанні своїх зобов'язань відносно УРП.
Нагадаємо, 21 травня ц.р. Кабінет міністрів в односторонньому порядку розірвав угоду з компанією Vanco International. Проте, Рада національної безпеки та оборони 30 травня ц.р. рекомендувала уряду скасувати свою постанову про вихід з угоди про розділ продукції з Vanco International. Крім того, 18 травня Президент України підписав указ №566/2008 "Про припинення дії розпорядження Кабінету міністрів України від 21 травня 2008 року №740-р".
"Венко Прикерченська ЛТД" є підрозділом Vanco International, дочірньої компанії Vanco Energy, власником і президентом якої є її засновник Джин Ван Дайк. "Венко Прикерченська ЛТД" займається геологорозвідкою та розробкою нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря (проект). Проект включає вивчення та розробку трьох перспективних площ - Судацький складчастий пояс (північний схід), Судацький глибоководний складчастий пояс, площа Тетяїв. Загальна площа ділянки - 12,96 тис. кв. км. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи і розробка та видобуток. Інвестиції в цілому складуть більше 15 млрд дол. Інвестори проекту: ДТЕК, Integrum Technoloдgies Ltd, Shadowlight Investments Ltd.