ПАТ "Укртрансгаз" та угорська FGSZ LTD підписали технічну угоду про прийом газу в газотранспортну систему України.
ПАТ "Укртрансгаз" та угорська FGSZ LTD підписали технічну угоду про прийом газу в газотранспортну систему (ГТС) України. Про це повідомляє прес-служба "Уктрансгазу".
"На сьогоднішній день існує технічна можливість прийому природного газу в ГТС України від угорського оператора ГТС (компанія FGSZ LTD). Між ПАТ "Укртрансгаз" і компанією FGSZ LTD підписана технічна угода", - наголошується в повідомленні.
Крім того, "Укртрансгаз" заявив, що ведуться переговори зі словацькою Eustream і румунською SNTGN Transgaz про можливість подачі природного газу з території Словаччини і Румунії в ГТС України.
Читайте також: Україна в 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини і Словаччини до 7 млрд куб. м газу
З українського боку газ купують НАК "Нафтогаз України" і Ostchem Дмитра Фірташа.
FGSZ - незалежний оператор ГТС Угорщини. Загальна довжина угорської ГТС складає 5 тис. 782 км., її складовими частинами є також 400 газоперекачувальних станцій і 6 компресорних станцій.
Нагадаємо, вчора заступник голови "Нафтогазу України" Вадим Чупрун заявив, що Україна в 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини і Словаччини до 7 млрд куб. м газу.
Читайте також: Україна в січні 2013 р. купила у RWE 43,5 млн куб. м газу
"З метою диверсифікованого імпорту природного газу "Нафтогаз" здійснює роботу з організації поставок природного газу з Європи до України... На сьогоднішній день налагоджені постачання природного газу через територію Польщі, і щоденний об'єм постачань складає приблизно 1,8 млн куб. м і збільшуватиметься протягом року. У поточному році планується також укладення окремих контрактів на постачання природного газу в об'ємі до 7 млрд куб. м газу через територію Угорщини і Словаччини", - сказав Чупрун.
З 1 березня 2012 р. "Укртрансгаз" забезпечив можливість прийому газу з Угорщини до України в об'ємі до 3 млн куб. м на добу в зимовий період і до 1 млн куб. м на добу в літній період. Оператор ГТС Словаччини і "Укртрансгаз" узгодили порядок прийому-передачі газу зі Словаччини - заплановані об'єми постачань до 3 млн куб. м в добу.
Читайте також: Для України існують технічні можливості постачань 30 млрд куб. м газу з Європи, - Ставицький
Основним імпортером газу для України поки залишається Росія. У Росії в 2012 р. було куплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за тис. куб. м. Україна планує в 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м. Ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. складає близько 432 долл./тыс. куб. м. У держбюджеті-2013 ціна закладена на рівні 421 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому "Газпром" ще і вимагає від України сплати 7 млрд дол. за недобраний в 2012 р. газ.
Україна в рамках вибраної лінії економічної політики, направленої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Так, у зв'язку з цим ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані, реалізовуються проекти з видобутку сланцевого газу, будується LNG-термінал.
Читайте також: Україна в 2012 р. в грошовому численні скоротила імпорт газу на 0,1%
Ставицький раніше заявив, що Україна планує цього року почати поставки туркменського газу у розмірі 10 млрд куб. м. На думку міністра, ціна туркменського газу буде нижча 280 дол. за тис. куб. м. Проте Президент Віктор Янукович пізніше заявив, що не варто перебільшувати можливість співпраці з Туркменістаном. Крім того, він повідомив, що Україна уклала з німецькою RWE контракт на постачання 5 млрд куб. м газу.
Зазначимо, видобуток природного газу в Україні в січні 2013 р. зменшився на 0,8% - до 1,7 млрд куб. м. Якщо ж говорити в цілому про 2012 р., то видобуток природного газу в 2012 р. зменшився на 1,1% - до 19,3 млрд куб. м. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров говорив про те, що Україна зможе повністю покрити потребу в газі і нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р.