"Укртелеком" відправить свої АТС на металобрухт

"Укртелеком" відправить свої АТС на металобрухт
Укртелеком відмовляється від великих АТС на користь компактного "вуличного" обладнання
Телеком-оператор Ріната Ахметова "Укртелеком" збирається замінити свої АТС новим "вуличним" обладнанням. Це дозволить йому звільнити приміщення, утилізувати кілометри міді і тонни металу. А ще - підвищить швидкість передачі даних в 10 разів.

Телеком-оператор Ріната Ахметова "Укртелеком" збирається замінити свої АТС новим "вуличним" обладнанням. Це дозволить йому звільнити приміщення, утилізувати кілометри міді і тонни металу. А ще - підвищить швидкість передачі даних в 10 разів.

Піддослідна Одеса

Найбільший оператор телекомунікацій в Україні компанія "Укртелеком" (належить СКМ Ріната Ахметова, - ред.) розпочинає масштабну модернізацію своєї мережі. Компанія планує відмовитися від автоматичних телефонних станцій - як аналогових, так і цифрових і замінити їх невеликими активними шафами.

Перша партія таких шаф виробництва китайської компанії Huawei вже закуплена. Вони будуть використані в пілотному проекті, який стартує в Аркадії в Одесі. За словами директора з маркетингу "Укртелекому" Дениса Захаренко, Аркадія - це типовий район різної забудови: 800 людей тут живе у приватних будинках, 20 тис. - у висотках і 24 тис. - в будинках середньої поверховості (до 9 поверхів). У деяких будинках працюють мережі відразу 8 провайдерів інтернету.

В районі працює три АТС "Укртелекому", які обслуговують 13,5 тис. абонентів фіксованого зв'язку і 1,2 тис. абонентів інтернету. В результаті модернізації ці АТС будуть замінені 43 шафами Huawei. Шафи будуть розміщуватися на відстані не більш 500 м від будинків, де надаються послуги "Укртелекому".

В заміну обладнання тільки в одній Аркадії оператор планує вкласти 30 млн грн. В результаті модернізації "Укртелеком" розраховує заощадити 30% коштів на електроенергію і звільнити 100 км мідного кабелю. Зараз АТС споживає 21 тис. кВт*год., а 43 шафи будуть споживати 13,5 тис. кВт*год.

Утилізація обладнання, за словами директора зі зв'язків з громадськістю компанії Михайла Шуранова, дозволить "відбити" 20% інвестицій. Крім того, в результаті заміни звільняться приміщення, в яких знаходяться АТС. В Аркадії, наприклад, всі три розташовані в одному чотириповерховому будинку. Але що робити з ним далі, поки не вирішили.

"Укртелеком" відправить свої АТС на металобрухт

Фото: подальша доля звільнненої в результаті модернізації будівлі поки невідома

Заміна обладнання може також призвести до скорочення персоналу. "У співробітників зміниться суть роботи. Оптимізація персоналу продовжиться. Але це будуть паралельні процеси", - заявив Шуранов.

Друге життя мережі

За словами представників "Укртелекому", пілотний проект завершиться в першому кварталі 2016 р. Потім компанія збирається перебудувати мережу по всій Одесі і перейти до інших міст. Всього по Україні у оператора близько 13 тис. АТС, з них 9 тис. - аналогові. Решта - цифрові, але різних типів, що дуже ускладнює їх обслуговування.

Модернізація дозволить "Укртелекому" не тільки позбутися від непотрібних активів, але і перейти з застарілих на більш нові технології. Зараз інтернет надається компанією за технологією ADSL, а модернізація дозволить застосувати VDSL - найефективніший на сьогодні спосіб передачі даних по мідному кабелю. В результаті швидкість передачі даних зросте в 10 разів, у порівнянні зі швидкістю ADSL: з 3-5 Мбіт/с до 50 Мбіт/с.

Денис Захаренко вважає, що такої швидкості цілком повинно вистачити абонентам.

"Навіть для передачі зображення у форматі самої високої чіткості 4K достатньо 30 Мбіт/с", - підкреслив він.

Вартість такої пропозиції, за його словами, буде трохи вище, ніж в тарифах ADSL, але при цьому найнижчою на ринку швидкісного інтернету.

Шафи також будуть оснащені портами FTTH, що дозволить надавати послуги інтернету на швидкості 1 гбіт/с. Тарифи, за словами Захаренко, будуть "конкурентними". Зараз вартість інтернету на такій швидкості у конкурентів "Укртелекому" становить 100-200 грн на місяць.

Керуючий партнер компанії Expert&Consulting Анатолій Фроленков вважає, що така стратегія "Укртелекому" цілком виправдана. ADSL вже не дає абонентам тих швидкостей, які їм потрібні, а одночасна заміна мідного кабелю на оптику у всіх містах буде для компанії надто витратною.

"Швидкості до 50 Мбіт/с абоненту цілком достатньо. Тепер все залежить маркетингу: наскільки "Укртелекому" вдасться донести цю думку до абонентів", - зазначив Фроленков.

"Укртелеком" відправить свої АТС на металобрухт

Фото: нове компактне обладнання дозволить "Укртелекому" конкурувати на ринку швидкісного інтернету

Як раніше повідомляло РБК-Україна, "Укртелеком" активно займається будівництвом мережі в регіонах. З початку року оператор підключив 186 сіл у 23 областях. При цьому кількість його абонентів в містах-мільйонниках зменшується. У першу чергу, через високу конкуренцію - покриття інтернету там складає в середньому 90%, а в одному багатоповерховому будинку може працювати до 10 різних провайдерів. Швидкість надання послуг, яку вони декларують, зазвичай починається зі 100 Мбіт/с, хоча на практиці це рідко відповідає дійсності.

Крім того, на абонбазі "Укртелекому" позначаються численні крадіжки кабелю, які відображаються на безперервності надання послуг.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся