"Укртелеком" відправить свої АТС на металобрухт
Телеком-оператор Ріната Ахметова "Укртелеком" збирається замінити свої АТС новим "вуличним" обладнанням. Це дозволить йому звільнити приміщення, утилізувати кілометри міді і тонни металу. А ще - підвищить швидкість передачі даних в 10 разів.
Піддослідна Одеса
Найбільший оператор телекомунікацій в Україні компанія "Укртелеком" (належить СКМ Ріната Ахметова, - ред.) розпочинає масштабну модернізацію своєї мережі. Компанія планує відмовитися від автоматичних телефонних станцій - як аналогових, так і цифрових і замінити їх невеликими активними шафами.
Перша партія таких шаф виробництва китайської компанії Huawei вже закуплена. Вони будуть використані в пілотному проекті, який стартує в Аркадії в Одесі. За словами директора з маркетингу "Укртелекому" Дениса Захаренко, Аркадія - це типовий район різної забудови: 800 людей тут живе у приватних будинках, 20 тис. - у висотках і 24 тис. - в будинках середньої поверховості (до 9 поверхів). У деяких будинках працюють мережі відразу 8 провайдерів інтернету.
В районі працює три АТС "Укртелекому", які обслуговують 13,5 тис. абонентів фіксованого зв'язку і 1,2 тис. абонентів інтернету. В результаті модернізації ці АТС будуть замінені 43 шафами Huawei. Шафи будуть розміщуватися на відстані не більш 500 м від будинків, де надаються послуги "Укртелекому".
В заміну обладнання тільки в одній Аркадії оператор планує вкласти 30 млн грн. В результаті модернізації "Укртелеком" розраховує заощадити 30% коштів на електроенергію і звільнити 100 км мідного кабелю. Зараз АТС споживає 21 тис. кВт*год., а 43 шафи будуть споживати 13,5 тис. кВт*год.
Утилізація обладнання, за словами директора зі зв'язків з громадськістю компанії Михайла Шуранова, дозволить "відбити" 20% інвестицій. Крім того, в результаті заміни звільняться приміщення, в яких знаходяться АТС. В Аркадії, наприклад, всі три розташовані в одному чотириповерховому будинку. Але що робити з ним далі, поки не вирішили.
Фото: подальша доля звільнненої в результаті модернізації будівлі поки невідома
Заміна обладнання може також призвести до скорочення персоналу. "У співробітників зміниться суть роботи. Оптимізація персоналу продовжиться. Але це будуть паралельні процеси", - заявив Шуранов.
Друге життя мережі
За словами представників "Укртелекому", пілотний проект завершиться в першому кварталі 2016 р. Потім компанія збирається перебудувати мережу по всій Одесі і перейти до інших міст. Всього по Україні у оператора близько 13 тис. АТС, з них 9 тис. - аналогові. Решта - цифрові, але різних типів, що дуже ускладнює їх обслуговування.
Модернізація дозволить "Укртелекому" не тільки позбутися від непотрібних активів, але і перейти з застарілих на більш нові технології. Зараз інтернет надається компанією за технологією ADSL, а модернізація дозволить застосувати VDSL - найефективніший на сьогодні спосіб передачі даних по мідному кабелю. В результаті швидкість передачі даних зросте в 10 разів, у порівнянні зі швидкістю ADSL: з 3-5 Мбіт/с до 50 Мбіт/с.
Денис Захаренко вважає, що такої швидкості цілком повинно вистачити абонентам.
"Навіть для передачі зображення у форматі самої високої чіткості 4K достатньо 30 Мбіт/с", - підкреслив він.
Вартість такої пропозиції, за його словами, буде трохи вище, ніж в тарифах ADSL, але при цьому найнижчою на ринку швидкісного інтернету.
Шафи також будуть оснащені портами FTTH, що дозволить надавати послуги інтернету на швидкості 1 гбіт/с. Тарифи, за словами Захаренко, будуть "конкурентними". Зараз вартість інтернету на такій швидкості у конкурентів "Укртелекому" становить 100-200 грн на місяць.
Керуючий партнер компанії Expert&Consulting Анатолій Фроленков вважає, що така стратегія "Укртелекому" цілком виправдана. ADSL вже не дає абонентам тих швидкостей, які їм потрібні, а одночасна заміна мідного кабелю на оптику у всіх містах буде для компанії надто витратною.
"Швидкості до 50 Мбіт/с абоненту цілком достатньо. Тепер все залежить маркетингу: наскільки "Укртелекому" вдасться донести цю думку до абонентів", - зазначив Фроленков.
Фото: нове компактне обладнання дозволить "Укртелекому" конкурувати на ринку швидкісного інтернету
Як раніше повідомляло РБК-Україна, "Укртелеком" активно займається будівництвом мережі в регіонах. З початку року оператор підключив 186 сіл у 23 областях. При цьому кількість його абонентів в містах-мільйонниках зменшується. У першу чергу, через високу конкуренцію - покриття інтернету там складає в середньому 90%, а в одному багатоповерховому будинку може працювати до 10 різних провайдерів. Швидкість надання послуг, яку вони декларують, зазвичай починається зі 100 Мбіт/с, хоча на практиці це рідко відповідає дійсності.
Крім того, на абонбазі "Укртелекому" позначаються численні крадіжки кабелю, які відображаються на безперервності надання послуг.