ru ua

"Русал" призначив головою ради директорів мирового суддю

Автор: RBC.UA
Головою ради директорів ОК "Русал" призначений незалежний директор Баррі Чьюнг. Про це говориться в повідомленні компанії. Чьюнг буде відповідати за розробку стратегії зростання компанії на глобальних ринках, зокрема в Китаї та інших азіатських країнах, а також продовжить удосконалення системи корпоративного управління компанії.

Головою ради директорів ОК "Русал" призначений незалежний директор Баррі Чьюнг. Про це говориться в повідомленні компанії. Чьюнг буде відповідати за розробку стратегії зростання компанії на глобальних ринках, зокрема в Китаї та інших азіатських країнах, а також продовжить удосконалення системи корпоративного управління компанії.

"Як пріоритетне завдання я бачу подальше вдосконалення системи корпоративного управління. Зокрема, я маю намір працювати над збільшенням числа незалежних директорів в раді до однієї третини", - зазначив Чьюнг.

Рада директорів також прийняла рішення провести аудит системи корпоративного управління, результати якого будуть представлені на засіданні ради у квітні 2012 р. Компанія, зокрема, збільшить частку незалежних директорів у складі ради до однієї третини. Для цього незабаром буде притягнутий міжнародний консультант з підбору керівного персоналу.

Мировий суддя Чьюнг є головою Гонконгської товарної біржі, головою ради Гонконгського агентства з міського розвитку і постійного комітету із заробітної плати та умов праці об'єднаної служби охорони правопорядку, співголовою комітету з вивчення тенденцій зміни заробітної плати, членом комісії зі стратегічного розвитку і постійного комітету із заробітної плати та умов праці держслужбовців.

Нагадаємо, раніше Віктор Вексельберг оголосив про свою відставку з посади голови ради директорів "Русала", яку він обіймав з моменту створення компанії в 2007 р. Також Він заявив про вихід зі складу ради директорів "Русала".

"Я вимушений з жалем констатувати, що в даний час UC Rusal знаходиться в глибокій кризі, викликаній діями менеджменту, в результаті яких UC Rusal перетворилася з світового лідера алюмінієвої промисловості в компанію, перевантажену боргами, що входить у велику кількість юридичних позовів і соціальних конфліктів", - зазначив він, коментуючи своє рішення.

У свою чергу в "Русалі" нагадали, що питання про зміну голови ради директорів вже кілька разів піднімалося в рамках дискусій на засіданнях ради директорів і знову планувалося до обговорення на засіданні, яке відбудеться 16 березня. В "Русалі" підкреслили, що необхідність такого рішення продиктоване прагненням підвищити ефективність роботи ради директорів компанії і викликана тим фактом, що Вексельберг "вже більше року фактично перестав виконувати свої функції голови ради директорів публічної компанії".

Об'єднана компанія "Русал" була створена в березні 2007 р. в результаті злиття ВАТ "Русал", ВАТ "СУАЛ" і Glencore International AG і в даний час є одним з найбільших в світі виробників алюмінію і глинозему, активи компанії розташовані в 19 країнах. Чистий прибуток компанії за 9 місяців 2011 р. склав 1 млрд 211 млн дол., знизившись на 14,7% щодо показника аналогічного періоду 2010 р., виручка збільшилася на 18,1% - до 9 млрд 485 млн дол. У 2011 р. компанія виробила 4 млн 123 тис. т алюмінію і 8 млн 154 тис. т глинозему. En+ Group належить 47,41% акцій "Русала", ОНЕКСІМ - 17,02%, акціонерам групи "СУАЛ" - 15,80%, Amokenga Holdings (100% дочірня компанія Glencore) - 8,75%, менеджменту - 0,26%, іншим - 10,75%. У січні 2010 р. "Русал" завершив лістинг на Гонконгській фондовій біржі і на NYSE Euronext в Парижі.