ru ua

"Росатом" зацікавився купівлею "Турбоатома"

Автор: RBC.UA
"Росатом" розглядає можливості як купівлі та інтеграції з "Турбоатомом". Про це на прес-конференції заявив глава "Росатому" Сергій Кирієнко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Росатом" розглядає можливості як купівлі та інтеграції з "Турбоатомом". Про це на прес-конференції заявив глава "Росатому" Сергій Кирієнко, передає кореспондент РБК-Україна. "Якщо він ("Турбоатом") буде продаватися, ми готові розглянути варіант викупу", - сказав Кирієнко.

За його словами, також розглядається питання інтеграції компаній. "Якщо говорити про інтеграцію між "Турбоатомом" і "Атоменергомаш", ми готові до повної інтеграції цих підприємств", - підкреслив Кирієнко.

Як повідомлялось, в липні 2012 року під час засідання українсько-російської міждержавної комісії в м. Ялта між Міненерговугілля та "Росатомом" було укладено меморандум про інтеграцію та співробітництво в сфері використання атомної енергії в мирних цілях. Документ передбачає створення двох спільних холдингів - в області ядерно-паливного циклу і енергетичного машинобудування.

Нагадаємо, 4 жовтня 2012 р. неподалік смт Смолине у Кіровоградській області прем'єр-міністр України Микола Азаров, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і Кирієнко дали старт будівництву першого в Україні заводу з виробництва ядерного палива, що дозволить на 100% забезпечити всі енергоблоки АЕС з реакторами типу ВВЕР-1000 паливом українського виробництва.

Читайте також: Україна і РФ приступили до будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

Рішення про створення ЗАТ "Завод з виробництва ядерного палива" було ухвалене 9 вересня 2011 р., коли український державний концерн "Ядерне паливо" і російський "ТВЕЛ" (паливна компанія "Росатома") підписали відповідний установчий договір. Підприємство знаходиться в Кіровоградській області, українська сторона отримала 50% +1 акція, а російська - що залишилися 50% - 1акція. В кінці 2011 р. в Україні було зареєстровано спільне з Росією підприємство з виробництва ядерного палива.

Відзначимо, Україна до 2015 року планує побудувати власний завод з випуску тепловиділяючих складок (ТВС) для українських АЕС за російськими технологіями. Реалізацію проекту здійснює спільне російсько-українське підприємство, створене паливною компанією "ТВЕЛ" (РФ) і державним концерном "Ядерне паливо" (Київ).

Читайте також: Будівництво енергоблоків Хмельницької АЕС біля Нетішина схвалили в Раді

Російська державна корпорація з атомної енергії "Росатом" об'єднує понад 240 підприємств та наукових організацій, в числі яких всі цивільні компанії атомної галузі Росії, підприємства ядерної зброї комплексу, науково-дослідницькі організації і атомний криголамний флот. У березні ц.р. "Росатом" відкрив в Києві перший маркетинговий офіс у вигляді представництва ЗАТ "РуСат Оверсіз", що дозволить українській промисловості розвиватися за рахунок участі в атомних проектах Росії. До завдань офісу буде входити розвиток співпраці з органами влади та підприємствами України в атомній сфері як вже по реалізованим, так і новим проектам. Разом з цим, Комаров зазначив, що в завдання представництва також входитиме залучення українських компаній в глобальну мережу постачальників держкорпорації для проектів в Україні, Росії і третіх країнах.

ВАТ "Турбоатом" спеціалізується на виробництві турбін для теплових, атомних електростанцій і теплоелектроцентралей (ТЕЦ), гідравлічних турбін для гідроелектростанцій, газових турбін та іншого енергетичного обладнання.