ua ru

В Україні зареєстровано спільне з Росією підприємство з виробництва ядерного палива

Автор: RBC.UA
Українсько-російський спільне підприємство (СП) з виробництва ядерного палива внесено до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб України, які займаються підприємницькою діяльністю. Як повідомила прес-служба ВАТ "ТВЕЛ" (входить у ГК "Росатом"), також зареєстрований статут СП, підписаний його акціонерами - українським держконцерном "Ядерне паливо" і ВАТ "ТВЕЛ".

Українсько-російський спільне підприємство (СП) з виробництва ядерного палива внесено до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб України, які займаються підприємницькою діяльністю. Як повідомила прес-служба ВАТ "ТВЕЛ" (входить у ГК "Росатом"), також зареєстрований статут СП, підписаний його акціонерами - українським держконцерном "Ядерне паливо" і ВАТ "ТВЕЛ".

Раніше, згідно з українським законодавством, була проведена процедура реєстрації випуску 150 тис. акцій, що розподіляються між засновниками. Загальний обсяг емісії оцінюється близько 1,5 млн грн. В акціонерному капіталі СП українському концерну належить 50% плюс 1 акція, "ТВЕЛ", відповідно, - 50% мінус 1 акція.

В даний час, говориться в повідомленні, закінчується реєстрація СП в регіональних органах. Після проходження державної експертизи очікується затвердження розробленого техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) кабінетом міністрів України.

Фабрикационный завод з виробництва ядерного палива буде розташовуватися в смт. Смоліне (Кіровоградська область). Його потужність складе 400 т урану на рік.

Перша черга заводу передбачає створення ділянок спорядження тепловидільних елементів (ТВЕЛІВ) і виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ), створення ділянки для виготовлення ряду комплектуючих, а також передбачає створення ділянки для виготовлення цирконієвих комплектуючих і додаткової інфраструктури. В рамках другої черги будуть створені ділянку для виготовлення паливних таблеток, порошків і додаткова інфраструктура.

Нагадаємо, наприкінці листопада ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров на зустрічі в Києві з головою Ради федерації федеральних зборів РФ Валентиною Матвієнко, повідомив, що Україна і РФ мають намір на урядовому рівні супроводжувати реалізацію великих спільних проектів.

"Особливо нас турбує реалізація великого проекту з будівництва 3-го і 4-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС та будівництво підприємства з виробництва ядерного палива. В реалізації цих двох масштабних проектів зацікавлені і Україна, і Росія. За великим рахунком, ці проекти могли б уже втілюватись у життя", - заявив глава українського уряду.

Азаров тоді підкреслив, що реалізація зазначених проектів гальмується через бюрократичні перешкоди. Для вирішення цих проблем він запропонував проводити консультації у межах міжурядової українсько-російської комісії.

Зазначимо, раніше у смт Смоліне 29 жовтня 2011 р. відбулися громадські слухання з питання будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000. Під час слухань одноголосно було прийнято рішення "Прийняти до відома екологічні наслідки будівництва заводу з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 та надати згоду на будівництво такого підприємства на території смт Смоліне Маловисківського району Кіровоградської області, за умови надання коштів у обсязі встановленому чинним законодавством від суми кошторисної вартості будівництва підприємства з вироблення ядерного палива для будівництва та реконструкції об'єктів соціального призначення смт Смоліне".

Нагадаємо, за попередніми оцінками, вартість заводу з виробництва ядерного палива на території України складе 300-350 млн дол.

Паливна компанія "ТВЕЛ" і концерн "Ядерне паливо" підписали угоду про створення спільного підприємства (СП) для будівництва заводу з виробництва ядерного палива 27 жовтня 2010 р. Українська сторона отримає контрольний пакет в СП у розмірі 50% плюс 1 акція. Підприємство потужністю 400 т урану на рік може бути введено в експлуатацію вже в 2015 р.