Помилка трейдера може коштувати JPMorgan 9 млрд дол

Стара історія з, так званою, помилкою трейдера американського інвестиційного банку JPMorgan Chase отримала сьогодні своє логічне продовження.

Стара історія з, так званою, помилкою трейдера американського інвестиційного банку JPMorgan Chase отримала сьогодні своє логічне продовження.

За даними інформованих джерел, що не побажали розкривати свої імена, сукупні збитки фінансової корпорації від неприємного інциденту, що мав місце на початку травня нинішнього року, насправді можуть виявитися значно більшими, ніж можна було собі уявити, повідомляє "Росія 24".

На сьогоднішній день мова йде не про 2 млрд дол, заявлених спочатку, і не про тих 3 млрд дол, про які стало відомо через місяць. Реальний масштаб катастрофи оцінюється в 9 млрд дол, тобто в суму, що перевищує початкові оцінки в 4,5 рази.

Лондонський трейдер Бруно Іксіл з британського підрозділу JPMorgan, який став черговим антигероєм фінансового світу, вже довго не дає спокою виконавчому директору корпорації Джеймсу Даймону. Глава банку неодноразово заявляв про те, що сума втрат може бути вищою, ніж передбачалося. Але навряд чи Даймону могла прийти в голову думка, що збитки компанії через одного ризикового гравця будуть вдвічі більшими за ВВП африканської Республіки Нігер.

Тепер же в JPMorgan Chase категорично відмовляються коментувати інформацію, що з'явилася в ЗМІ. Ні в прес-службі, ні в керівництві банківського гіганта, як і належить, не стали обговорювати "ринкові чутки". Проте втрата 9 млрд дол, в тому випадку, якщо це виявиться правдою, може сильно вдарити по іміджу як самого JPMorgan, так і всього банківського сектора США. Напередодні акції банку виросли на 3%, котирування поступово відновлюються після травневого провалу. Всього за один весняний місяць котирування JPMorgan провалилися на 26,3% як раз через новини про збитки в 2 млрд дол. Залишається тільки здогадуватися, чим обернеться для JPMorgan новий виток старої історії.

Тим не менш, у самому банку ліквідують відкриті Іксілом позиції куди швидше, ніж очікувалося. Після того як "служба зачистки" оцінила кількість збиткових операцій, які запустив Лондонський кит, мова йшла про повну ліквідацію відкритих ним позицій лише до початку наступного року. Проте всього за півтора місяці вдалося вийти більш ніж з половини всіх відкритих операцій. Таким чином, ще до кінця 2012 р. вдасться повністю усунути зазначені позиції на ринку кредитних деривативів.

У будь-якому випадку новини про нові втрати лише підстьобнуть американську владу до нового витка тиску на фінансовий сектор. В середині червня Даймон звітував перед сенатом за події в компанії і заявив, що правило Волкера могло б запобігти втратам JPMorgan. Тепер же у регуляторів з'явилося ще більше аргументів за якнайшвидше введення закону в дію. Закон Додда-Франка, який також називається правилом Волкера, має на увазі заборону торгівлі фінансовими інститутами на власні кошти, правда дозволяє хеджування.

"Я думаю, досить складно відокремити торгівлю на власні гроші від хеджування. Якщо ви вникнете в тонкощі нашої роботи, то побачите, що по суті це одне і те ж. Кожен кредит, який ми видаємо, - це власні кошти. І ми їх можемо втратити в точності так само, як і вкладення в трежеріс. Тому я не бачу відмінностей. Звичайно, я розумію, що правило Волкера націлене на скорочення тієї діяльності банків, що може привести до їх банкрутства. Я думаю, що питання тільки в деталях закону, а в цілому він зіграє на благо наших ринків капіталу", - говорить Даймон.

Як би там не було, II квартал, що завершується, може обернутися для JPMorgan слабким звітом. Інвестпідрозділ компанії, як очікується, відзвітує про збиток в 4,2 млрд дол. У результаті цього квартальний прибуток всього банку може виявитися на 30% менше відносно очікувань експертів, які прогнозували 0,93 дол на акцію, і складе 0,65 дол на акцію.

До речі, багато аналітиків впевнені в тому, що хедж-фонди та інші страхові інститути отримали величезні прибутки від торговельних втрат JPMorgan. Wall Street Journal розрахував, що BlueMountain Capital Management LLC і BlueCrest Capital Management LP заробили близько 30 млн дол кожен після провалу JPMorgan Chase.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся