ua en ru

"Наша Україна" на з'їзді ухвалила рішення про саморозпуск (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Політична партія "Наша Україна" сьогодні, 2 березня, на черговому з'їзді під головуванням Сергія Бондарчука ухвалила рішення про саморозпуск. Цю пропозицію підтримали 267 делегатів, двоє висловилися проти і шестеро утрималися. Як повідомляє радіо "Свобода", загалом на з'їзді були присутніми 289 делегатів.

Політична партія "Наша Україна" сьогодні, 2 березня, на черговому з'їзді під головуванням Сергія Бондарчука ухвалила рішення про саморозпуск. Цю пропозицію підтримали 267 делегатів, двоє висловилися проти і шестеро утрималися. Як повідомляє радіо "Свобода", загалом на з'їзді були присутніми 289 делегатів.

Читайте також: Ющенко заперечує інформацію про фінансування передвиборної кампанії НУ Партією регіонів

Згідно з рішенням, діяльність політичної партії "Наша Україна" припиняється шляхом ліквідації (саморозпуску). Припиняється також діяльність організацій і осередків партії, всіх статутних органів парії: голови партії - лідера партії, центральних керівних органів партії, керівних органів парторганізацій, виконавчих органів, контрольно-ревізійних органів партії.

Рішенням з'їзду установчі документи, печатку і прапор партії передадуть до музею історії помаранчевої революції Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Крім того, з'їзд утворив ліквідаційну комісію, до складу якої увійшли: Петро Ющенко (голова), Віра Ульянченко, Ірина Ванникова, Микола Оніщук, Валентина Руденко та Зіновій Шкутяк. Цій комісії доручено вирішити питання погашення заборгованості перед парторганізаціями, а також передачі або використання майна та коштів партії, які не можуть перерозподілятися між членами партії.

Також у рішенні з'їзду наголошується необхідність створення єдиної правої партії. Учасники з'їзду вбачають можливість такого об'єднання в саморозпуску всіх позапарламентських правих партій і створенні з їх активістів єдиної правої партії.

Третій Президент України Віктор Ющенко, який є лідером партії, на з'їзд не прийшов.

Читайте також: Через розкол в "Нашій Україні" Ющенко і Бондарчук проведуть паралельні з'їзди партії в березні і у травні 2013 р. (фото)

Нагадаємо, 9 лютого політична рада партії звільнила Сергія Бондарчука з посади голови політради партії і обрала на цю посаду Зиновія Шкутяка. На підставі цього рішення Мін'юст 1 березня вніс відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Водночас організаційний комітет з'їзду "Нашої України" під головуванням Бондарчука 10 лютого прийняв рішення про проведення з'їзду партії в Києві 2 березня. До складу оргкомітету увійшли 29 представників більшості регіональних організацій.

Виконувач обов'язків голови політради Зіновій Шкутяк заявляв, що з'їзд партії "Наша Україна" на чолі з Віктором Ющенком відбудеться 18 травня.

Нагадаємо, конфлікт у "Нашій Україні" триває від січня. На початку лютого 2013 р. у партії стався розкол, коли Сергій Бондарчук виключив Віктора Ющенка з партії за "зраду програмним цілям партії" і "незаконну узурпацію керівництва партією". У відповідь частина "Нашої України", що залишилася вірною Ющенку, 23 лютого виключила з партії Бондарчука та ще шість близьких йому членів партії.

Читайте також: Розкол у "Нашій Україні" - політрада підтвердила членство Ющенка в партії (фото, відео)

Політична партія "Наша Україна" (колишня назва - Народний Союз "Наша Україна") заснована у 2005 р. учасниками блоку "Наша Україна". Установчий з'їзд партії "Народний Союз Наша Україна" відбувся 4-5 березня 2005 р., почесним головою партії обрано Президента України Віктора Ющенка, головою Ради партії - тоді віце-прем'єр-міністра України Романа Безсмертного. Центральний виконком очолив Юрій Єхануров.

У 2006 р. партія брала участь у парламентських виборах у складі виборчого блоку "Наша Україна". До складу блоку також увійшли Християнсько-Демократичний Союз, Українська республіканська партія "Собор", Партія промисловців і підприємців, Конгрес українських націоналістів, Народний Рух України. За підсумками голосування Блок здобув 13,95% голосів виборців (3-е місце після Партії регіонів і БЮТ). На парламентських виборах 2007 року "Наша Україна" взяла участь у складі новоствореного блоку "Наша Україна - Народна Самооборона". На парламентських виборах у 2012 р. "Наша Україна" отримала 1,11% голосів виборців.