ru ua

Розкол в "Нашій Україні": Політрада підтвердила членство Ющенка в партії (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Третій Президент України Віктор Ющенко виключений з партії "Наша Україна". Про це повідомляє прес-служба партії "Наша Україна". 

Третій Президент України Віктор Ющенко виключений з партії "Наша Україна". Про це повідомляє прес-служба партії "Наша Україна" Рішення про виключення Ющенко з партії оприлюднив голова політради Сергій Бондарчук.

Повідомляється, що Ющенко виключили з партії за "зраду програмних цілей партії" і "незаконну узурпацію керівництва партією".
Нагадаємо, раніше голова політради НУ Бондарчук заявляв, що екс-президент блокує роботу керівних органів партії, що свідчить про намагання Ющенка і його оточення розколоти партію.

Читайте також: Дії Ющенка розколюють "Нашу Україну", - Бондарчук

Повідомляється, що Бондарчук процитував рішення ради Київської міської організації партії "Наша Україна", в якому говориться, що під час парламентських виборів 2012 року за рішенням Ющенка були проведені заміни членів окружкомів і дільничних від УНП і "Нашої України" в південних і східних областях країни на представників Партії регіонів і це "завдало значної шкоди авторитету партії". У документі також говориться, що Ющенко не виконав взяття на себе публічні зобов'язання з виплати боргів партії за 2009 р.

Крім того, "з метою уникнення звітів та відповідальності за допомогою підконтрольних йому членів президії" Віктор Ющенко блокує скликання з'їзду партії і "намагається у незаконний спосіб узурпувати керівництво в партії".

Розкол в "Нашій Україні": Політрада підтвердила членство Ющенка в партії (фото, відео)

У свою чергу, прес-секретер Віктора Ющенка Ірина Ванникова на своїй сторінців Facebook повідомила, що політрада "Нашої України" звільнив з посади голови Сергія Бондарчука. "Тільки що політрада" Нашої України "звільнив Сергія Бондарчука від виконання обов'язків голови політради. Одноголосно -" за "54. Все за уставом, легітимно. Все інше - від лукавих зі Спаської", - написала Ванникова.

Підставами цього рішення, як повідомляють у прес-службі, стали систематичне порушення Статуту партії, яке виражене в ухиленні від виконання обов'язків, самоусуненні під час виборчої кампанії, не скликанні засідань Ради партії та ігноруванні засідань, на які його було запрошено. Виконуючим обов'язки Голови Політради на період до проведення чергового з'їзду призначено заступника Голови Політради партії Зіновія Шкутяка. Також повідомляється, що політрада підтвердив членство Віктора Ющенка в партії.

Нагадаємо, що в січні Бондарчук вже заявляв про те, що дії Ющенка спрямовані на розкол партії. Тоді повідомлялося, що Віктор Ющенко має намір провести альтернативний політрада партії. За словами Бондарчука напередодні проведення політради деяким членам дзвонили і називали іншу адресу проведення засідання. Деякі прибутку в партійний офіс на вул. Спаській, а деякі в готель "Київ". Представників політради зі Спаської не пустили на засідання.

Після цього 14 обласних організацій партії "Наша Україна" зажадали від президії партії скликати з'їзд, змінити керівництво партії і відновити опозиційний курс "Нашої України". Ряд обласних організацій засудили курс Віктора Ющенка та його оточення на розкол партії і збереження лояльності до влади.

Читайте також: Обласні організацій "Нашої України" вимагають змінити керівництво партії та відновити опозиційний курс

Віктор Ющенко - третій Президент України (з 2005 по 2010 рік), був обраний на виборах Президента України 26 грудня 2004 року. З 1993 по 1999 рр.. Ющенко займав пости голови правління та голови Національного банку України. Під його керівництвом вводиться в обіг національна українська валюта - гривня. У 1999 р. очолив уряд. Звільнений у квітні 2001 року. Офіційна причина, згідно з указом Президента Леоніда Кучми, - "у зв'язку з відставкою Кабінету міністрів". Неофіційна - подальше посилення впливу в політичних і ділових колах, зростання популярності серед населення.