Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має намір оскаржити рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня, що зобов'язує НАК виконати рішення Стокгольмського арбітражу про повернення компанії RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газу.
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має намір оскаржити рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня, що зобов'язує НАК виконати рішення Стокгольмського арбітражу про повернення компанії RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газу. Про це йдеться в повідомленні Міністерства палива й енергетики, передає радіо «Свобода».
Відповідно до нього, відповідне доручення «Нафтогазу» оскаржити вирок в апеляційній інстанції дав міністр палива й енергетики Юрій Бойко.
Нагадаємо, 27 липня комісія Держмитслужби України закінчила перевірку законності митного оформлення 11 млрд куб. м природного газу, який належав компанії RosUkrEnergo AG. Детально вивчивши матеріали митного оформлення газу і перевіривши законність рішень і дій посадових осіб у цій справі, комісія підтвердила невідповідність чинному законодавству розмитнення вказаного газу на користь НАК «Нафтогаз України» і виявила численні порушення з боку посадових осіб Держмитслужби. Матеріали були передані в слідчий підрозділ Служби безпеки України.
Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня зобов'язав НАК «Нафтогаз України» повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в обсязі 1,1 млрд куб. м газу.
RosUkrEnergo для виконання рішення Стокгольмського арбітражу в Україні подало позов до Шевченківського районного суду Києва, який своєю постановою від 13 серпня підтвердив вердикт міжнародного арбітражу.
11 млрд куб. м газу були вилучені НАК «Нафтогаз України» у RUE в 2009 р. в якості компенсації сплаченого «Нафтогазом» боргу RUE перед «Газпромом» у розмірі 1,7 млрд дол. після того, як в результаті підписання прямого контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» у січні 2009 р. RosUkrEnergo було виключено зі схеми поставок газу в Україну та за її межі. Це було зроблено за погодженням з «Газпромом», який володіє 50% RUE.
Первісна вартість 11 млрд куб. м газу становила 1,7 млрд дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 куб. м. RUE розраховує отримати 5,4 млрд дол. (по 490 дол. за тис. куб. м).