ua en ru

"Нафтогаз" проводить конкурс на сейсморозвідку площі Палласа на Прикерченській шельфі

Автор: RBC.UA
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 4 жовтня 2012 р. оголосила відкритий конкурс на проведення сейсмологічних досліджень 3D на площі Палласа, повідомляє прес-служба компанії.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 4 жовтня 2012 р. оголосила відкритий конкурс на проведення сейсмологічних досліджень 3D на площі Палласа, повідомляє прес-служба компанії.

"З метою стабілізації та збільшення видобутку нафти і газу, передбачених енергетичною стратегією України на період до 2030 р., а також повного забезпечення потреб населення і бюджетної сфери у природному газі, Компанія планує якнайшвидше розпочати освоєння структури Палласа", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Програмою робіт за ліцензійною угодою про умови користування надрами, яка є невід'ємною частиною отриманого компанією спеціального дозволу на користування надрами площі Палласа, передбачено проведення: сейсморозвідувальних досліджень 3D (2011 - 2012 рр.), буріння параметричної свердловини (5350 м) (2013 р.), буріння двох пошукових свердловин (2014 - 2017 рр.), буріння розвідувальних та експлуатаційних свердловин (2017-2026 рр.).

Читайте також: "Нафтогаз" проведе тендер на поставку двох напівзаглибних плавучих морських бурових установок

Для виконання зазначеної програми робіт за угодою в першу чергу передбачається виконання сейсморозвідувальних досліджень 3D. Надалі передбачається буріння 15 розвідувальних та 162 експлуатаційних свердловини глибиною від 4950 м до 6050 м. Очікувана тривалість спорудження свердловини на структурі Палласа - близько шести місяців.

Читайте також: Кабмін хоче дозволити приватизацію "Нафтогазу" і нафтопроводу "Дружба"

Структура Палласа розташована в південній частині Прикерченського шельфу Чорного моря на транскордонній території України і Росії. Площа структури Палласа складає близько 200 кв. км. Глибина моря в точці проектної параметричної свердловини складає 460 м. Площа структури - близько 200 кв.км. Перспективні видобувні ресурси вуглеводнів досягають 145 млн т.

Читайте також: Україна оголосить конкурси на укладення УРП по чотирьох нафтогазовиї ділянках

Єдиним підприємством в Україні, що самостійно проводить розвідку, освоєння і розробку родовищ нафти і газу в українському секторі Чорного і Азовського морів на сьогодні є Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" (м. Сімферополь), що входить в структуру НАК "Нафтогаз України".

У вересні минулого року НАК "Нафтогаз України" і німецька RWE Dea AG підписали меморандум про співпрацю при вивченні території спільного інтересу на шельфі Чорного моря і збільшенні видобутку вуглеводнів в Україну.

За даними заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадима Чупруна, прогнозний ресурс Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря складає близько 70 млрд куб. м природного газу і більше 70 млн т нафти. "Буде задіяний в розвідках нових родовищ в північно-західній частині Прикерченської ділянки шельф Чорного моря. Там на глибині моря до 120 м виявлено 11 перспективних структур. Прогнозні ресурси п'яти з них складають близько 70 млрд куб. м природного газу, і решта шість - більше 70 млн т нафти", - повідомив Чупрун.

Раніше повідомлялося, що РФ пропонує приєднати частини каналу в Азовському і Чорному морях до своєї акваторії, змістивши в бік України вихід з Керченської протоки. У свою чергу фахівці зазначають, що росіяни не проти розробляти газоносну площу Палласа. Їх варіант передбачає, що кордон буде відсунуто на дві морські милі в бік України. В такому випадку українські права на це родовище стають більш сумнівними.

НАК "Нафтогаз України" є вертикально-інтегрованою нафтогазовою компанією, що здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" в I півріччі 2012 р. склав 4,458 млрд грн проти прибутку в 417,8 млн грн роком раніше.