"Нафтогаз" і німецька RWE Dea AG вивчатимуть шельф Чорного моря
НАК "Нафтогаз України" і німецька RWE Dea AG 28 вересня підписали меморандум про співпрацю при вивченні території спільного інтересу на шельфі Чорного моря і збільшенні видобутку вуглеводнів в Україні. Документ був підписаний під час візиту делегації "Нафтогазу" і "Чорноморнафтогазу" до Гамбурга, повідомила прес-служба "Нафтогазу".
Заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун поінформував, що меморандум стосується в основному шельфу Чорного моря, подальші переговори будуть проведені в середині жовтня 2011 р. у Києві. "У попередньому проекті угоди ми вже прописали конкретні територіальні інтереси і проставили координати. Але, оскільки у них з'явилися нові ввідні, нові "хотєлки", ми вирішили таким чином: 15-17 жовтня приїжджає їхня робоча група, будемо працювати над тим, щоб піти на зустріч і розширити територію наших інтересів з дослідження вуглеводнів у шельфі Чорного моря в районі площі Суботіна", - заявив він.
Глава правління ДАО "Чорноморнафтогаз" Валерій Ясюк в червні 2011 р. заявив, що держкомпанія і концерн RWE вивчають можливість подачі спільної заявки на ліцензію однієї з Прикерченських ділянок на шельфі Чорного моря.
Зазначимо, прем'єр-міністр України Микола Азаров 20 вересня заявив, що Україна за 5-10 років може збільшити на 15 млрд куб. м видобуток власного природного газу. Він зазначив, що компанія "Нафтогаз України" придбала в Сінгапурі дві бурові установки, що на початку 2012 р. будуть доставлені на шельф Чорного моря, а в 2013 р. там почнеться видобуток газу. Прем'єр також нагадав, що уряд проводить роботу з енергозбереження та диверсифікації поставок енергоносіїв.
Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявляв про те, що Кабмін планує за п'ять років збільшити видобуток газу в Україні до 27 млрд куб. м.
Наприкінці серпня повідомлялося, що дооблаштування двох діючих родовищ дозволило б компанії "Чорноморнафтогаз" добувати понад 2 млн 600 тис куб. м природного газу на добу з шельфу Чорного моря.
Нині три чорноморських родовища - Штормове, Архангельське і Голіцинське - знаходяться в розробці вже кілька десятиліть і виснажуються. Тому довгострокове збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного моря пов'язане з облаштуванням нових родовищ, зокрема, Одеського та Безіменного. Після введення їх в експлуатацію "Чорноморнафтогаз" планує щорічно добувати з 2015 р. не менше 1 млрд 870 млн куб. м природного газу.
26 вересня "Чернеморнафтогаз" увів в експлуатацію четверту свердловину на новій платформі БК-1 Архангельського родовища газу. Дебет нової свердловини - більше 50 тисяч куб. м газу на добу. Таким чином, загальна щоденний видобуток з БК-1 виведена на рівень понад 170 тис. куб. м. У міру буріння нових експлуатаційних свердловин, а всього їх кількість становитиме 10 одиниць, видобуток з нової платформи планується довести до близько 0,5 млн куб.м природного газу на добу.
"Чорноморнафтогаз" здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного та Азовського морів. Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих у Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій ДАТ знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України".