ua en ru

"Нафтогаз" планує до 2015 р. збільшити видобуток газу до 21 млрд куб. м на рік

Автор: RBC.UA
НАК "Нафтогаз України" планує видобувати понад 21 млрд куб. м газу в 2015 р. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

НАК "Нафтогаз України" планує видобувати понад 21 млрд куб. м газу в 2015 р. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Оптимістичний варіант розвитку видобутку вуглеводнів підприємствами Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" передбачає збільшення об'ємів видобутку газу в 2015 році до понад 21 млрд куб. м і нафти з газовим конденсатом понад 3 млн тонн (відповідно на 17 і на 8% більше, порівняно з показниками 2011 року)", - заявив Азаров.

Також прем'єр додав, що Україна нарощує видобуток власного природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Разом з цим, Азаров зазначив, що для залучення новітніх технологій і інвестицій в освоєння нафтогазових ресурсів шельфу Чорного моря активно проводяться переговори, відпрацьовуються правові і технічні питання взаємодії з низкою провідних нафтогазових компаній світу. Зокрема, укладені угоди про співпрацю і узгоджені робочі програми з такими компаніями як ENI Ukraine Holdings (Італія), Total (Франція), CBM Oil (Великобританія). Активно розвиваються відносини на основі укладених раніше угод з компанією RWE (Німеччина).

Нагадаємо, видобуток природного газу в Україні в травні 2013 р. в порівнянні з травнем 2012 р. збільшився на 3,6% - до 1,8 млрд куб. м. Всього за п'ять місяців 2013 р. було видобуто 8,5 млрд куб. м природного газу, що на 0,1% більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, видобуток природного газу в Україні в 2012 р. зменшився на 1,1% - до 19,3 млрд куб. м.

Азаров вважає, що в найближчих 5-10 років Україна збільшить видобуток газу до 30 млрд куб. м в рік, що покриє всі власні потреби. Також Азаров заявив, що Україна найближчими роками планує повністю забезпечити себе власним газом.

Основним імпортером газу для України залишається Росія. У РФ у 2012 р. було закуплено 32,87 млрд куб. м на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. Україна за 4 місяці 2013 р. закупила у Росії 8,3 млрд куб. м газу на 3,5 млрд дол. Таким чином, ціна газу склала 421 дол./тис. куб. м. В порівнянні з аналогічним періодом 2012 р. Україна закупила у Росії на 21,8% менше газу.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому побережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.