"Нафтогаз" залишив трьох кандидатів в оцінювачі ГТС України

НАК "Нафтогаз України" отримав три цінові пропозиції за оцінкою ГТС і визначить переможця тендеру найближчим часом. Про це в рамках засідання тендерного комітету заявив заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

НАК "Нафтогаз України" отримав три цінові пропозиції за оцінкою ГТС і визначить переможця тендеру найближчим часом. Про це в рамках засідання тендерного комітету заявив заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"До другого етапу тендера з визначення вартості ГТС подано три заявки, а саме від компанії Ernst & Young, Duff & Phelps, Baker Tilly - Ukraine... Компанія Thomas & Simonova не запрошена до другого етапу, враховуючи, що її пропозиція не відповідає заявленим тендерним умовам", - сказав Чупрун.

За його словами, три компанії-учасниці другого туру тендеру за оцінкою ГТС заявили про наступні пропозиції з надання послуг з оцінки вартості ГТС і ПСГ, а саме: компанія Ernst & Young заявила про цінову пропозицію 5 млн 926 тис. грн, Duff & Phelps - 4 млн 400 тис. грн, Baker Tilly - Ukraine - 4 млн 100 тис. грн.

"Результати тендеру будуть оголошені найближчим часом", - резюмував Чупрун.

Нагадаємо, чотири компанії раніше виявляли бажання провести оцінку вартості ГТС. При цьому відсіяна Thomas & Simonova (Київ) вже опублікувала у виданні "Дзеркало тижня. Україна" свої приблизні розрахунки вартості української ГТС. За словами відомого оцінювача Людмили Симонової, обґрунтована вартість ГТС України становить 61 млрд дол.

Зазначимо, Росія в переговорах з Україною про зниження цін на російський газ натомість вимагає від Києва передачі половини прав на управління місцевою ГТС. У відповідь Україна запропонувала РФ створити тристоронній консорціум за участю ЄС з управління ГТС в обмін на знижку на газ. Проте ця пропозиція не влаштувала Москву, яка поки що не йде на поступки.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що з боку "Газпрому" надходила пропозиція викупити українську ГТС за 4 млрд дол., проте українська сторона відмовилася вести переговори про продаж. При цьому в "Газпромі" заявили, що українська сторона оцінила ГТС в 20 млрд дол. А Юлія Тимошенко пішла далі, оцінивши українську газотранспортну систему в 200 млрд дол.

Чупрун після цього відзначив, що заяви про вартість української ГТС в розмірі від 4 до 200 млрд дол. - це не більш ніж спекуляції.

Додамо, що українська ГТС вже двічі оцінювалася: в 2007 р. - 24,8 млрд дол., а в 2009 р. - в 9,9 млрд дол.

Нагадаємо, "Газпром" недавно викупив білоруську ГТС за 5 млрд дол.

 

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top