"Мінера" трьох станцій метро в Києві і аеропорту "Бориспіль" направлено до психлікарні за рішенням суду (фото)
Солом'янський районний суд м. Києва ухвалив рішення про направлення на лікування до психіатричного закладу киянина, який у серпні минулого року шість разів повідомляв про "замінування" станцій метро "Хрещатик", "Університет" і "Печерська", а також аеропорту "Бориспіль" (ч.1, 2 ст. 259 КК України - завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху). Про це повідомляє прес-служба прокуратури Солом'янського району Києва.
Читайте також: У Харкові співробітники СБУ затримали підозрюваного у неправдивому замінування залізничного вокзалу
"Як з'ясувалося в ході розслідування кримінальної справи, киянин за своїм психічним станом не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. За висновком стаціонарної судово-психіатричної експертизи, він хворіє на шизофренію параноїдну безперервного перебігу і вимагає застосування примусових заходів медичного характеру", - йдеться в повідомленні прокуратури.
Суд підтримав позицію прокуратури Солом'янського району Києва і виніс постанову про застосування до киянина примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з посиленим наглядом.
Читайте також: У корпусі медуніверситету в Чернівцях вибухнула граната: загинула одна людина, ще двоє отримали поранення
Нагадаємо, перший дзвінок на спецлінію "102" до чергової частини столичної міліції 29-річний киянин здійснив 5 серпня з таксофона біля будинку, де він проживає. Чоловік повідомив, що біля входу на станцію метро "Хрещатик" закладена бомба. Про бомбу на станції метро "Хрещатик" таким же чином він повідомив і 8 серпня.
Наступного дня зловмисник телефонував до міліції із власного мобільного телефону, перебуваючи у квартирі, і двічі протягом години повідомив про неправдиве мінування станцій метро "Університет" і "Печерська". 21 серпня з таксофона він двічі повідомляв на "102", що бомба закладена в аеропорту "Бориспіль".
Читайте також: Зі Львівського вокзалу через неправдиве повідомлення про замінування були евакуйовані 700 чоловік
Зазначимо, що напередодні Хмельницький міськрайонний суд засудив до двох років позбавлення волі з випробувальним терміном півтора роки місцевого жителя, який скоїв неправдиве повідомлення про замінування автовокзалу. Як стало відомо, оперативники СБУ встановили, що телефонний дзвінок здійснив 40-річний хмельничанин у стані алкогольного сп'яніння. Посварившись з водієм автобуса, він вирішив таким чином помститися.
Додамо, що вчора, 4 січня, невідомий повідомив про замінування центрального офісу компанії "Київстар" у Києві, однак незабаром з'ясувалося, що дане повідомлення виявилося неправдивим.
Як повідомлялося наприкінці грудня 2012 р., повідомлення про мінування ТЦ "Плазма" на Московському проспекті в Києві виявилося неправдивим. У прес-службі столичного ГУ МВС зазначили, що один з відвідувачів поводився неадекватно і кричав про вибуховий пристрій, що знаходиться в будівлі центру. Заспокоїли чоловіка співробітники охорони ТЦ.
Читайте також: Про "замінування" станцій метро "Дорогожичі" та "Вокзальна" повідомила одна жінка, - Київський метрополітен
Зазначимо, що останнім часом в Україні різко зросла кількість повідомлень про мінування людних об'єктів. Зловмисники в більшості випадків вимагають викупу в обмін на інформацію про бомбу, яку самі вдало вигадують. Мінування вокзалів, лікарень, аеропортів почастішали після резонансної справи дніпропетровських терористів, які нібито також вимагали гроші за інформацію про вибухівку.
Серед останніх неправдивих повідомлень про замінування слід згадати дніпропетровську лікарню. 13 грудня звідти були евакуйовані 860 чоловік. Вибухонебезпечних предметв виявлено не було. Пізніше було встановлено, що дзвінок зробила 10-річна учениця місцевої освітньої школи з хуліганських спонукань.
27 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон №5064-VI "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне поводження зі зброєю та вибухонебезпечними матеріалами". Однак закон ще не опублікований, відповідно, не набрав чинності. Відповідно до закону, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. Даний документ парламент України прийняв 7 червня 2012 р.